Евора — місто-музей просто неба
Евора по праву входить в список найкрасивіших міст в країні. Прогулянка по його центру перенесе вас в далеке минуле, огорне атмосферою стрімко мінливих історичних епох. Архітектура міста формувалася під впливом мавританської та римської культур. Жителі називають Евору духовним центром Португалії.
Місто затишно розташувалося в центральній частині Португалії в провінції Алентежу, в ньому проживає трохи понад 41 тисячі осіб. Всього в 110 км від столиці знаходиться оазис оливкових гаїв, виноградників і лугів. Евора визнана містом-музеєм, де кожен камінь зберігає свою історію що захоплює.
Дивним чином вже протягом декількох тисячоліть тут підтримується чарівний вигляд, який формувався під впливом багатьох культур. Нові квартали будуються таким чином, щоб не порушити історичну спадщину, подаровану римлянами, маврами, лузітанами. Найвиразніше особлива стародавня архітектура відчувається в центральній частині міста, яка входить до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
У список найбільш значущих входить Кафедральний собор Се.
Святиню почали зводити на початку 12 століття, а завершили лише в 1250 році. Собор оформлений в романо-готичному стилі й визнаний найпривабливішим і найбільшим середньовічним собором в Португалії. Тут знаходиться найстаріший дієвий португальський орган, зібраний в 16 столітті. Усередині собор оброблений різними видами мармуру. Зовні святиня прикрашена двома вежами та скульптурами. В одній з них працює музей релігії, де представлений одяг священнослужителів, їх предмети побуту і церковне начиння. Цікавий факт! Сюди приходив Васко да Гама за благословенням, коли збирався в знамениту подорож до Індії. У храмі були освячені кораблі та прапори.
Палац короля Мануеля знаходиться в Міському парку Евори.
За кілька століть свого існування палац короля Мануеля був і резиденцією королівського двору, і служив в його складу під час війни за незалежність. І саме тут Його Величність Мануель I призначив командувачем Індійським флотом, який згодом став легендою мореплавця Васко да Гама. У наші дні на місці зруйнованої частини палацу розташований міський парк, а в збереженої витонченої галереї обладнано виставковий простір. Тепер тут проводяться численні офіційні церемонії та культурні заходи.
Храм Діани — перлина міста римської епохи. Він стоїть на високому цоколі в Старому місті й відкритий для широкого огляду. За даними археологічних досліджень, які почалися в другій половині XIX століття, храм двічі перебудовували — в II та в III столітті. До наших днів дійшов тільки цоколь і 14 з 18 колон, адже багато століть назад тут були ще й довгі сходи, з зовнішньої сторони — басейни з водою, а форум був оточений галереєю.
Ще одна яскрава і трохи лякає пам'ятка Евори (Португалія) - Каплиця кісток, яка входить в комплекс храму Святого Франциска. Усередині святині зібрані кістки та черепи, що належать 5 тисячам ченців.
Будівля символізує собою неминучу смерть, і була побудована після жахливих епідемій чуми й військових подій, які стали причиною тисячі смертей.
Кромлех Алмендріш в Еворі — один з найстаріших кам'яних кіл у всій Європі. Місце, де розташувалися мегаліти — Алентежу. Побувавши тут, не можна не відзначити красу природи й таємничість, що витає в повітрі. «Португальський Стоунхендж» складається з мигдалеподібних каменів, розташованих відповідно до карти небесних тіл. Алмендріш створювався в кілька етапів в період між 5000 і 4000 рр. до н.е. Це кращий зразок неолітичних споруд на Піренейському півострові.
Найбільш відвідувана церква Святого Франциска внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Зведення храму тривало три десятиліття — з 1480 по 1510 роки.
Бароковий інтер'єр цього храму вражає своїм багатим декором і розкішшю. Стіни, вівтарі, стелю і колони церкви Сан-Франсишку покриті позолотою і навіть важко собі уявити, що на їх оформлення пішло понад 300 кг золота. Найбільш за все вражає елемент внутрішнього оздоблення храму — вівтар з композицією «Древо Єссея», який представляє родовід Христа у вигляді окремих скульптур. Церква-пам'ятник Святого Франциска також включає музей, Будинок для приймання і підземні катакомби з похованнями городян XVIII-ХІХ ст. В наші дні церковні служби тут більше не проводяться, і храм працює як музей де зібрана значна колекція творів на тему релігії. У церкві знаходиться виставка, що складається з 2,6 тисячі зображень Святого Сімейства і вертепів різних з різних країн.
Однією з головних визначних пам'яток в Еворі вважається «Акведук срібної води» Агуа та Прата. Грандіозна споруда була побудована римлянами під час правління імператора Серторія. Ці унікальні конструкції поставляли воду в джерела питної води для городян, різних господарських об'єктів і фонтанів. Довжина акведука Срібної води, як його називають, спочатку становила близько 18 км, а перепад висот між місцем забору води та кінцевою точкою був всього лише трохи понад 20 м. У 1531-1537 рр. архітектор Франсишку де Арруда повністю реконструював акведук за наказом короля Жуана III. Він забезпечував кожного жителя Евори 196 літрами води з невеликої річки, яка протікає в 9 км від Евори. Зараз його довжина становить приблизно 8 км. Ночами на «Акведук срібної води» включають гарне світлове підсвічування.