календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Емо -  підліткова субкультура, що виникла наприкінці 80-х ХХ ст. у Сполучених Штатах як спроба  бунту підлітків проти беземоційності  суспільства та заборони на прояв негативних емоцій. Сформувалась під впливом музичного стилю емо,  який виріс із  хардкор-панку. 

Ідеологія – бути собою і не заганяти себе у якісь певні рамки, відверто і безперешкодно виражати своїх почуття та емоції. Більшість емо-кідів дотримуються принципів straight-edge, тобто вони проти наркоманії, алкоголізму, безладних статевих зв'язків і взагалі за здоровий спосіб життя. Моральні цінності – правдивість, чесність, вірність, щирість, Ідеал – знайти   справжню і чисту любов.  

Стиль життя – депресивність, заглибленість у власні переживання, спілкування в компанії  однодумців, миролюбність. Емо-кіди вирізняють у своєму середовищі тру емо (справжніх)  та позерів,  показушників, для яких важлива зовнішня атрибутика і які люблять «працювати на публіку».

Стиль поведінки –  різкі перепади настрою від радості до суму, схильність до істерики і самогубства. Емо-кіди відкриті, емоційні, дуже чутливі і страшенно страждають від жорстокості та нерозуміння з боку світу.

Символіка чорний колір - несправедливість, жорстокість світу,  яскраві кольори (особливо рожевий і пурпуровий) -  щасливі емоції, кохання, приємне переживання; рожеве серце з тріщиною або розірване на клоччя, череп з кістками, пістолети, чорна п’ятикутна зірка на рожевому тлі, рожево-чорна шахівниця. 

Мода – чорний одяг з яскраво-рожевими деталями, вузькі занижені джинси, паски з бляхами і ланцюжками, вузенькі футболки з героями мультиків, кеди з кольоровими шнурками, рукавички без пальців, у дівчат – колготки у рожево-чорну клітинку, чорні сукні або спідниці з рожевими кантами, смугасті гетри на руках.

Імідж найчастіше однаковий для хлопців і дівчат: бліде обличчя і губи, підведені чорним очі, чорне (темне) пряме волосся, скошений чубчик закриває пів обличчя, чорний лак на нігтях, пірсінг на обличчі, «тонелі» у вухах.

Атрибути – «поштарська» сумка через плече, значки, силіконові браслети або напульсники на руках, буси, окуляри у широкій яскравій або чорній оправі, м’які іграшки-ведмежата.

Музика — стилі емо, емокор, сан-дієго хардкор, емо вайоленс, скрімо, френч скрімо: надривний вокал від плачу до криків і стогону. Тексти пісень — про нещасне кохання, несправедливість і жорстокість світу.

Загалом дружелюбна та інфантильна субкультура емо може негативно впливати на підлітків: формує психологічний тип жертви, підштовхує до депресії, нервових зривів, самогубства, завдання собі фізичного болю. Емо-кіди часто стають об’єктами агресії з боку скінхедів, гопників та осуду з боку сім’ї і суспільства. 

Що дивитись?

«Школа» (2010), «Емо», «Зала самовбивць».

Що слухати?

«Sunny Day Real Estate», «Mineral», «Tokio Hotel», «My Chemical Romance», «Dashboard Confessional» , «Stigmata».

Що читати?

«Вбити емо» Юлія Лемеш,  «Емо Love» Ольга Лазорева, «ЕмоБой» Антон Соя, «Everybody Hurts: An Essential Guide to Emo Culture» Trevor Kelley, Leslie Simon.

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі
X