календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Квітучі руки

Інформаційно-бібліографічний відділ Херсонської обласної бібліотеки ім. Б. А. Лавреньова пропонує здійснити екскурсію рідною Херсонщиною і поглянути на вуличні картини, намальовані на різних будинках, в різних місцях області.
Таку прогулянку ми робили обласним центром. А тепер пропонуємо екскурс  райцентрами області, щоб показати, що Херсонщина – область сучасна та яскрава.
У  місті Генічеську на торцевій стороні житлового будинку по вулиці Ковпака, 23 у 2018 році з'явився перший масштабний мурал.


Ця величезна настінна картина  настільки реалістична, що більше нагадує фото, ніж малюнок. Творчим генічанам цей вид мистецтва до душі.
Автор мурала, художник з Харкова Олександр Брітцев. 
За словами Олександра зображення називається «квітучі руки» і служитиме як заклик генічан до єднання.
Харківський художник створив мурали у чотирьох містах України. У Слов’янську – на Донбасі, у Дрогобичі – на Львівщині, Генічеську – на Херсонщині та у Чергінові – на півночі країни.
«Людські руки, які тягнуться одна до одної, щоб допомогти, підтримати, об'єднатися. Та одночасно вони ж - наче квітучі гілки дерев. Ці квіти - надія на відродження життя, на майбутнє, на плоди, які принесе єдність. Квіти - це душі людей, а руки - це їх дії, вчинені розумом. 


Якщо дивитися на чотири малюнки, розташовані поряд, можна помітити, що квіти на кожному різні. Це квіти фруктових дерев, що ростуть в різних частинах України. На півночі - це яблуня, на сході - абрикос, на півдні - персик, на заході - вишня-сакура», - говорить про своє творіння художник.
Цікаво, що кожна з чотирьох частин «квітучих рук» побудована по діагоналі і в результаті утворює ромб - сакральний символ, яким наші предки позначали землю і все, що бере від неї початок.

X