календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

БЕРЕШ  Олександр Миколайович  – срібний призер XХVIІ Олімпійських ігор у Сіднеї (2000 р.),  чемпіон світу, багаторазовий чемпіон Європи, заслужений майстер спорту зі спортивної  гімнастики.

Народився 12 жовтня 1977 року в Первомайську Луганської області, де розпочав займатися спортивною гімнастикою у спеціалізованій ДЮШ олімпійського резерву облради ФСТ "Динамо". Хлопець ріс без батька. Пріоритетами життя О.Береша  були чесність і  порядність. 

Першим тренером Олександра став  Леонід Гуров, а потім разом з Ігорем Писаренком відточувалася  спортивна майстерність майбутнього чемпіона.

«У Сашка з дитинства був непростий характер, не кожен тренер міг би з ним упоратися, — згадує перший наставник Береша, директор ДЮСШ Первомайського управління освіти Леонід Гуров. — Коли я вперше побачив юнака у спортзалі, відразу зрозумів, що це неординарний хлопчик, у нього закладені дані доброго спортсмена. Саша не вмів програвати. Саме ця якість і служила для нього тим «моторчиком», що вів його до перемоги».

Сашко  дуже любив відпочинок на природі, а ще полюбляв ловити рибу та грати у футбол і більярд.  У 1988 році в  м. Херсоні відкривається інтернат спортивного профілю при Вищому училищі фізичної культури, до якого переїздить О.Береш разом зі своїм тренером  І. Писаренком. Саме у Херсоні починається сходження О.Береша на спортивний Олімп. Тут він став лідером Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо»,  через рік потрапляє до резерву збірної України, а в 17 років Сашка беруть  до основного складу. У 2000 році за  підтримки заслуженого майстра спорту Ігоря Коробчинського Олександр стає абсолютним чемпіоном Європи. Навчався у Херсонському державному університеті, який закінчив у  2001 році, здобувши освіту магістра.

Завдяки щоденній наполегливій праці Олександр досяг значних успіхів. Він - член збірної команди України зі спортивної гімнастики з 1995 року, абсолютний чемпіон Європи (2000 р.) та Всесвітньої Універсіади (1999 р.). Чотири рази ставав призером чемпіонатів світу, багаторазовий переможець і призер етапів Кубка світу та національних турнірів.

На Олімпіаді-2000 у Сіднеї Олександр Береш завоював для збірної України "срібло" і "бронзу", що підтвердили високий клас і глибокі традиції херсонських гімнастів.  Береш був капітаном чоловічої гімнастичної збірної команди України та кандидатом на участь у XXVIII літніх Олімпійських Іграх 2004 року в Афінах

Трагічна смерть  29 лютого 2004 року в автокатастрофі на Обухівському шосе м. Києва не дала можливості у повній мірі розкритися таланту Олександра.

Загинув Береш  буквально через день після чемпіонату України. Близькі Олександра відзначають, що у нього було якесь невезіння з автомобілями. До трагічного зіткнення гімнаст уже двічі потрапляв в аварії, хоча водив дуже обережно. Коли Олександр купував «Пежо–307», обіцяв дружині, що проїздить на ньому довго, а вийшло так, що проїздив лише кілька місяців. У Олександра Береша була мрія — виграти олімпійське золото. Ніхто не сумнівається, що так би і сталося, але аварія порушила всі плани. Мрію Олександра здійснив гімнаст Валерій Гончаров і свою медаль він присвятив другу.

Олександр Береш був не тільки прекрасним спортсменом, хорошою людиною, але й люблячим сином, чоловіком та батьком. Мама Олександра проживає у Голопристанському районі, підростає донька  Валерія.  Завдяки дружині Світлані Береш з 2005 року,  двічі на рік, традиційно проводиться турнір, присвячений пам’яті О.Береша.

У день народження спортсмена, 12 жовтня, він проходить у рідному місті гімнаста - Первомайську, а в день загибелі - в Херсоні. Також Світлана  є засновницею  Херсонського обласного благодійного Фонду ім. О.Береша, який займається організацією турнірів зі спортивної гімнастики, а згодом в планах – організація дитячої гімнастичної школи в Херсоні.

 

Бібліографія


Афанасьев Д. Александр Береш : Не люблю проигрывать : [интервью с гимнастом] / Афанасьев Д. // Новый фаворит. – 2003. - № 1. – С. 18-19.
Без медалей, але з ліцензією // Новий день. – 2003. – 25 верес.
Браво, Александр! // Гривна. – 2000. - № 23. – С. 12.
Деревич М. «Я просто хочу, чтобы о нем помнили…! : [пам’яті видатного спортсмена] / Деревич М. // Херсонський вісник. – 2011. – 6 жовт. - С. 20
Крупица А. Есть первое  «серебро» для Херсонщины / Крупица А. // Гривна. – 2000. - № 39. – С. 12.
Крупица А. Александр Береш : «Я привык достигать цели» / Крупица А // Гривна. – 2003. - № 9. – С. 10.
Крупица А. В Херсоне помнят об Александре Береше / Крупица А // Гривна. – 2009. - № 44. – С. 20.
Макалова Ю. До весны оставалось чуть больше шести часов… / Макалова Ю // Вік. – 2005. - № 9. – С. 2.
Трибушная Л. Его звезда безвременно угасла  / Трибушная Л. // Новий день. – 2004. – 11 бер.

uk.wikipedia.org/wiki/Береш_Олександр_Миколайович
wz.lviv.ua/articles/28094
sportforall.info/poster/idpost/122
umoloda.kiev.ua/regions/52/171/0/64092/

X