Календар подій

 
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

2020

«Ілюстрація – окраса книги» 

Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку «Ілюстрація – окраса книги».

Не є таємницею, що вибираючи книгу на прилавку магазину чи на полиці бібліотеки, кожен з нас найперше звертає увагу на її обкладинку. А гарні ілюстрації всередині здатні зацікавити ще більше! Читач отримує задоволення не тільки від прочитаного, але і від побаченого, бо ж, як казала героїня Льюїса Керрола, «чого варта книжка без малюнків?».

Приємного вам перегляду!

Вуличне мистецтво – мистецтво вулиць

Дорогі друзі!

Відділ мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова пропонує Вашій увазі віртуальну виставку видань, які цікаво та різнобічно розкривають один із найбільш яскравих та популярних нині напрямів сучасного мистецтва  -  стріт-арт. До нього відносять графіті, трафарети, постери, мурали, скульптурні інсталяції і т.д. 

Мистецтво вулиць виявилося настільки яскравим і затребуваним у наш час, що отримало навіть наукове визначення — вулична хвиля. В першу чергу, воно, як і нова архітектура, перетворює обличчя міста, стаючи частиною реновації міського середовища. Але крім того, дане вуличне мистецтво перетворює місто на великий комунікативний простір, адже візуальна мова зрозуміла всім. 

Міста всього світу стають центрами стріт-арт культури. Колись жахливий вандалізм сьогодні вважають вуличним мистецтвом, яке вписується в політичний і культурний клімат. Це вже глобальне явище у міжнародних масштабах, яке приваблює до себе тисячі любителів сучасного мистецтва і туристів. 

Стрит-арт [Изоиздание] : За свободным искусством по миру / Эд Бартлетт; пер. [с англ. М.А.Крузе]. – Москва : Изд.-во «Э», 2017. – 224 с. : ил. 

Перша колекція найкрасивіших шедеврів вільного мистецтва в світі. Книга задумана як початок подорожі  читача ключовими містам всього світу, які стали центрами стріт-арт культури. Вона є своєрідним компасом у пошуку найзахопливіших взірців вуличного мистецтва в міських лабіринтах, де можна побачити величні мурали, які розповідають дивовижні історії про життя і культуру суспільства, помилуватись та задуматись над сюжетами цих полотен та, навіть, вступити з їх творцями в діалог. Популярність стріт-арту Ед Бартлет пояснює доступністю і можливістю через творчість, мистецтво «говорити» з оточуючими, цілим світом. Адже полотна урбан-художників - це ввесь міський простір: стіни, паркани, вагони метро, покинуті будинки і руїни заводських корпусів… А кращі з них зібрані в  цій книзі, щоб відкрити перед читачами дивовижний світ сучасного мистецтва, яке стало глобальним явищем у міжнародних масштабах. 

 

Ви  знайдете унікальні кадри, історії від кращих художників і місцевих жителів, зануритесь в атмосферу свободи і творчості. Ефектні фотографії, інтерв'ю з художниками і легенди вулиць перенесуть вас в атмосферу свята і незабутніх пригод. А карти допоможуть відшукати серед тисячі графіті шедеври сучасного мистецтва.      

Школа граффити [Изоиздание] / Денис Букин, Артем Симонов. – Ростов н/Д : Феникс, 2008. – 37 с. : ил. 

            
У книзі детально і послідовно описується весь процес виконання графіті, який складається із 37 основних елементів, пояснюється кожен етап роботи, даються рекомендації щодо вибору типу поверхні, фарб, допоміжних матеріалів. Особлива увага приділяється сюжету малюнка, його композиції та перенесенню ескізу з паперу на стіну, промальовування його контурів.  

Після проходження цього майстер-класу читач книги матиме чітку уяву про всі аспекти графіті-руху і у нього сформується професійний навик виконання цікавих, креативних ескізів. 

Banksy. Уровень угрозы допустимый. Если нет, вы скоро об этом узнаете [Изоиздание] / [текст Поттер Патрик; пер. с англ. Е. Кеник]. – Москва : Изд.-во «Э», 2017. – 240 с. : ил. 

Приголомшливий артбук з унікальною колекцією фотографій робіт скандально відомого британця Бенксі (Banksy) – сучасного андеграундного художника, якому, незважаючи на шалену популярність, вдається залишатися невпізнаваним та продавати свої картини на світових аукціонах інкогніто. В середовищі графістів він давно вже став культовою фігурою, хоча справжнє ім’я митця залишається загадкою. 

В книзі не тільки зібрані роботи Бенксі, які його прихильники знаходили в різних куточках світу, а й є невелике дослідження його творчості, намагання зрозуміти та пояснити причини такої популярності тощо. Малюнки та фотографії супроводжуються автобіографічними анекдотами, афоризмами і практичними вказівками щодо нанесення графіті на основу за допомогою трафаретів. 

Найцікавіше те, що молодь та поціновувачі сучасного філософського мислення і стріт-арту визнають – Бенксі, ким би він не був, – чи не найвідоміший філософ сьогодення. Теми, яких він торкається у своїх малюнках, це болючі теми суспільства – соціальна нерівність, міграція, тероризм, дискримінація, війна, важка доля дітей, безхатченків та тварин. Через це власники брістольських будинків, які Бенксі регулярно розмальовує, не стирають його малюнки, а зберігають їх. Видавці ж книги визнають, що  яскраві та агресивні політичні роботи графіста не втрачають актуальності і  закликають цілий світ дивитись на його малюнки і думати над глобальними речами. 

Kyiv Street Art : [album] / Geo Leros. – second edition. – Kyiv : Samit-Book, 2018. – 350 p. : il. 

 KYIV STREET ART – перше українське видання, в якому масштабно та наочно демонструється вуличне мистецтво Києва. Це явище за останній час  стало значною складовою сучасного живопису і невід’ємною частиною урбаністичного пейзажу столиці. У книзі зібрані унікальні арт-роботи з розшифруванням сенсу, закладеного художниками: романтичні, гумористичні, абстрактні, урбаністичні, патріотичні панно на фасадах багатоповерхівок, на бокових стінах технічних приміщень, на школах та інших громадських закладах – вони є яскравим відображенням культури України. Того, що хвилює та є цінним для наших сучасників, того, що варто демонструвати із гордістю всьому світові.

 

У другому виданні книги, яке вже стало раритетом,  зібрано повну колекцію київських муралів, створених до середини 2018 року. Автор книги – Гео Лерос – режисер, куратор, засновник міжнародного арт-проекту Art United Us і громадської організації Сіті-Арт, ініціатор та організатор створення багатьох муралів. Він розповідає про українських та зарубіжних художників, які працювали над муралами, додаючи фото робочих моментів, розмірковує про важливість почуттів, які з’являються, коли людина бачить ту чи іншу роботу. Книга відкриває нам Київ з незвичного боку, містить численні фотографії шедеврів вуличного мистецтва столиці. Для любителів сучасного мистецтва англійська мова видання не стане на заваді. Восени 2019 року на Book Forum Lviv або Форум видавців у Львові  “KYIV STREET ART” була удостоєна спецвідзнаки за найкрасивіше видання.

Урбан-арт//Історія мистецтва від найдавніших часів до сьогодення / за заг. ред. С. Фартінга ; передм. Р. Корка. – Харків : Vivat, 2019. – С. 552-553.

 Британський журнал з мистецтва Artists & Illustrators назвав книгу «Історія мистецтва від найдавніших часів до сьогодення» грандіозним «…туром мистецтва впродовж століть ... чудово оформленим, як універсальний довідник ... і незамінним». Написана міжнародною командою художників, мистецтвознавців і кураторів ця книга дає читачам безпрецедентне розуміння найбільш знакових творів світу. Організоване хронологічно, це видання простежує еволюцію періоду художнього розвитку аж до сьогодення, з ілюстрованим текстом, що охоплює всі жанри мистецтва, від живопису та скульптури до концептуального мистецтва. 

 

Автори виділяють ключові події розвитку вуличного мистецтва, що стрімко  охоплює все більше і більше країн, великих міст і маленьких містечок, об’єднує простих райтерів та професійних художників, продовжує процвітати як у звичних вуличних, так і у галерейних умовах.  

Київські мурали / Шибанова Алла Тимофіївна   // Мистецтво та освіта. -  2017. - №1. – С. 58-59. 

Коротка розповідь про сплеск вуличного мистецтва в  столиці та згадка про професіоналів стріт-арту з багатьох країн світу, які працювали над муралами протягом останніх років. Деякі з них зайняли почесні місця в ТОП-10 муралів світу в 2016 році, а мурал на Оболоні, створений в 3D, увійшов до Книги рекордів Гіннеса. Автор висловлює надію, що мурали, разом з іншими символами, будуть візитівкою міста та дає адресу інтерактивної мапи, де можна їх переглянути 

 

 

X