календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Артоб’єкти в районі Центрального ринку

Продовжуємо екскурсію центром міста. 
На другій головній вулиці міста, названій на честь засновника Херсона Потьмкінській, зупинемося в районі центрального ринку. 
Вважається, що ринок є візитівкою міста, тож сподіваємося, що ці скульптурні композиції стануть ще однією окрасою нашого міста і сподобаються не лише його мешканцям, а й багаточисельним гостям.
19 квітня 2005 року у центрі перед головним ринковим павільйоном (вул. Потьомкінська) встановили пам’ятник «Дари Таврії».


Він виконаний у формі скіфської пекторалі, її висота – 3,5 м. 
Центральною фігурою композиції, що складається з трьох частин, є слов’янська богиня Лада — богиня врожаю та плодючості, з якою пов’язували пробудження природи. В руках вона тримає плоди — дольку кавуна та пук пшеничних колосків. 
Сама богиня перебуває в оточенні казкових птахів з жіночими обличчями. Нижній ярус скульптури зображує підводний світ, який нагадує про багатство Дніпровського лиману. А вгорі зображена куля, що символізує животворне сонце півдня. Автор композиції – херсонський скульптор Юрій Степанян.
А ще перед входом до “Центрального ринку” зі сторони вул. Потьомкінська встановлено скульптуру «Дачниця». 


Побачити та сфотографуватися із “Дачницю” можна присівши на скамейку. Образ жінки-дачниці, годувальниці, опори сім’ї дуже близький громадянам нашого міста. Скульптурна композиція “Дачниця” встановлена на знак вдячності мешканкам Херсона.
Вона уособлює в собі велику частину жінок міста, які вносять свою частку в забезпечення своєї сім’ї та інших громадян екологічно чистими овочами та фруктами. «Дачниця» виготовлена скульптором Антоном Катиніним на замовлення дирекції ринку, автором скульптури є архітектор В’ячеслав Громихін.

X