календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Фіорди Норвегії - символ норвезьких традицій. Тут час тече повільно, по своїм законам. Слово «фіорд» у перекладі з норвезької означає "затока". Фіорди і навколишні землі нагадують про минуле. Про часи, коли більша частина норвежців жила в неймовірно важких умовах, в горах, обробляючи кам'янистий. Про часи, коли врожаї фруктових дерев були рясними, а овеча голова вважалася справжнім делікатесом (тут і зараз багато хто любить це екзотичне блюдо). З’явилися вони дуже давно, під час льодовикових періодів. У Норвегії тисячі фіордів, ними поцяткована вся західна частина Скандинавського півострова. Але популярні в основному десяток найвідоміших і найбільш доступних, серед яких у всіх на слуху Согне-фіорд, Гейрангерфіорд, Хардангерфіорд і Люсі-фіорд.Гейрангерфіорд - невеликий фіорд (всього 20 км завдовжки) відрізняється чудовим ландшафтом. Гейрангерфіорд входить до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, це один з найбільш відвідуваних фіордів Норвегії.

  

По суті, Гейрангерфіорд - відгалуження іншого фіорда, Стур-фіорда (що перекладається як «Великий фіорд»). Якого ж тоді розміру повинен бути Стурфіорд! Водоспади "Фата нареченої" і "Сім сестер" - найзнаменитіші водоспади Гейрангерфіорду. Його внутрішні берега досягають довжини 100 км, піднімаючись з води крутими гірськими схилами і тягнучись до небес. Круїзні судна включають фіорд у свої маршрути при плаванні у північному напрямку від Бергена і пропливають по всій довжині до самого дна фіорда, де для пасажирів організовані екскурсії, а потім повертаються вздовж фантастичних берегів Гейрангерфіорда назад. В районі фіорда дуже багато прогулянкових стежок різної складності, які проходять по чудових місцях, знаменитим своїми освіжаючими і недоторканими природними пам'ятками. Согнефіорд - найбільший фіорд в Норвегії, простягнувся майже на пів-країни - на 204 км. Фіорд з усіх боків оточений крутими горами Ютунхеймен, які, розступаючись, відкривають погляду крихітні, мальовничі села і старі дерев'яні церкви. Величний Согнефіорд розташований в самому серці царства фіордів Норвегії. У нього є кілька рукавів, в тому числі Неройфіорд, стіни якого так близько сходяться, що здається, що корабель який в нього запливає ніби  ховається в тунелі. Неройфіорд внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За назвою фіорда отримав своє ім'я та регіон Sogn of Fjordane. Розташований між Согнефіорд і Хардангерфіорд, невелике містечко Восс є основним центром екстремального туризму, саме тут вам випаде можливість політати на гідроплані і дельтаплані, відправитися в багатоденний похід або зайнятися рафтингом.

  

Люсі-фіорд. Хоча він менший у розмірі, ніж безліч інших фіордів в Норвегії, Лісефіорд привертає приблизно 300,000 відвідувачів щороку. Те, що робить цей фіорд настільки особливим – це Прейкстолен або Скала Проповідника. Стоячи на широкому, плоскому плато Скелі Проповідника виникає порив адреналіну, через стрімкий обрив в 600 метрів і водам фіорда внизу. Гора К’єраг – інша пам’ятка, де знаходиться знаменитий камінь К’єрагболтен , що застряг між скель. Область також пропонує кілька цікавих історичних місць, які відносяться до часу 500 до н.е. Хардангерфіорд відомий завдяки навколишній місцевості, де навесні романтично цвітуть фруктові сади. Кажуть, що тут росте найсмачніша в країні черешня. Тут же розташований один з найвідоміших норвезьких водоспадів. Його висота - 182 м. Вируюча вода потрапляє в річку Бьерейа. Поруч з водоспадом знаходиться оглядовий майданчик, де збираються туристи. Тут часто з'являється веселка - саме тому Верінгсфоссен називають райдужним водоспадом. До речі, біля потоків води потрібно бути дуже уважним, бо можна зірватися зі скелястого виступу. Незвичайна скеля Скьеггедаль розташована в регіоні Хардангерфіорду недалеко від селища Одда. На висоті 350 м на цій скелі знаходиться незвичайний виступ, який в народі відомий як "язик троля". Колись давно кам'яна брила відкололася від скелі, і, відхилившись, зависла на її краю в горизонтальному положенні. Нині під виступом “Язик Троля” знаходиться штучно створене (в результаті загати річки) озеро Рінгедалсватн.

  

Норвезькі фіорди — це приголомшливе видовище, що не залишає нікого байдужим. Кожна з величних гірських заток має свою унікальну красу, якою хочеться милуватися нескінченно.

 

X