календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Бібліографи Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова продовжують роботу над створенням відеобіографій з циклу “Історія Херсона в назвах вулиць”. Героєм нової відеорозповіді став видатний український і польський вчений-природознавець, один із зачинателів херсонського музейництва Йосип Конрадович Пачоський.

 

У Херсоні є затишний провулок, який називається провулком Йосипа Пачоського. Втім, чи знають його мешканці, як і решта херсонців, ким була ця людина, що залишила незаперечний слід в історії Херсонщини?

А ще у центральній частині Херсона розташована старовинна двоповерхова будівля з великими і просторими залами. Саме тут розміщується Херсонський музей природи, який вже понад сторіччя гостинно відкриває свої двері перед місцевими жителями та туристами.

Чи не час широкому загалу херсонців і не тільки дізнатися історію цієї музейної перлини Херсонщини: про те, як вона з’явилася, “зростала”, змінювалася, про її унікальні експозиції, про те, як вистояла у буремні роки ХХ століття і як пережила російське вторгнення в Україну та окупацію міста у 2022 році?

 

А розпочалося все ще наприкінці ХІХ століття, коли до Херсона приїхав молодий, талановитий і завзятий вчений-ботанік Йосип Пачоський, який і став  зачинателем музею. Зібравши унікальну колекцію флори і фауни, він перетворив музей на потужний культурно-просвітницький та науковий центр.

 

Окрім музейництва, Йосип Конрадович впродовж багатьох років досліджував природу півдня України, написав сотні наукових праць, працював в заповіднику “Асканія-Нова”, займався природоохоронною справою.
Про все це і не тільки - далі у нашому відеоматеріалі. Тож, давайте дізнаємося більше про видатну людину, яка 25 років працювала задля процвітання Херсонщини.

 

Приємного перегляду!

X