календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Всеукраїнський поетичний фестиваль «Ан Т-Р-Акт»

Всеукраїнський поетичний фестиваль «Ан Т-Р-Акт»

Ан Т-Р-Акт –  щорічний поетичний арт-фестиваль, що проходить у Херсоні з 2008 року. Засновником, головним організатором та координатором цієї унікальної події в житті міста і всієї країни є поетеса, автор пісень, лауреат міжнародної премії ім. Юрія Каплана Ольга Швець  за сприяння відділу з питань сім'ї, молоді та спорту Херсонської міської ради, творчого центру «Ведьмы неспящего града».
Назва фестивалю як абревіатура, за словами Ольги Швець,  відкриває  широкий плацдарм для уяви. Наприклад: «Авангард Нестандартної Творчої Реалізації Альтернативно-Культурного Типу».
Мета фестивалю полягає в ознайомленні херсонців з поетичним життям різних регіонів України, у наданні поетам можливості висловити і представити себе.
Завданнями поетичного конкурсу Всеукраїнського фестивалю Ан Т-Р-Акт є підтримка і розвиток критеріїв авангардизму, нестандартності, високої образності, професіоналізму і художності в поетичній творчості, пошук нових талановитих авторів і яскравих творів, сприяння розвитку літературного життя, об'єднання різних письменницьких клубів, літературних об'єднань і вільних літераторів.
У фестивалі беруть участь поети з різних областей України. Вже на другий рік зареєструвалися учасники із Росії та Швейцарії і захід став міжнародним. В одному з наступних фестивалів брали участь румунські поети Флорін Дан Продан і Стефан Манасія.
Серед щорічних фестивальних дійств можна виділити кілька основних «системоутворюючих» компонентів: змагальні та виставкові поетичні програми, виступи відомих гостей і тематичні семінари, супроводжуючі музичні програми, оригінальні арт-шоу, презентації друкованих видань і т. д. У програмі фестивалю: зустрічі, літературні презентації, перфоманси, декламування віршів, конкурс експромтів та поетичний слем.
Серед інших завдань, які ставлять перед собою організатори фестивалю: популяризація міста Херсона як місця проведення артистичних фестивалів, міста, яке продовжує традицію зустрічей творчої інтелігенції та створення привабливого іміджу Херсона; популяризація сучасних поезії, живопису, графіки, фотографії, музики та інших видів мистецтва в рамках фестивалю; збереження, розвиток і підтримка літературно-художніх традицій в Херсоні і Україні, обмін досвідом між літературними та художніми товариствами Херсона та інших міст; відкриття нових імен широкому колу громадськості, що цікавиться новими тенденціями та досвідом сучасного мистецтва і поезії; знайомство з новими виданнями книг сучасних авторів, взаємообмін останніми роботами серед сучасних поетів і художників.
Поетичний Фестиваль вже традиційно включає в себе знайомство з декількома видами творчості: поезією, як основною подією і музикою, фотографією та образотворчим мистецтвом, як супроводжуючими.
«Ан Т-Р-Акт» – це фестивалі та зустрічі, літературні презентації та перфоманси, конкурси експромтів та найрізноманітніші поетичні проекти. Програма фестивалю також завше містить неочікувані сюрпризи та проекти з різних напрямів мистецтва: екскурсії містом та відвідини особливих пам'яток Херсону та області, театр тіней та танцювальні програми, лабораторії фізичних фокусів та майстер-класи, кінопокази та музичні програми, виставки робіт дизайнерів, художників та фотографів, візуальні та ленд-артові інсталяції, боді-арт та фаер-шоу, чайні церемонії та, навіть, ходіння по вугіллю.
За результатами Фестивалю силами організаторів щороку видаються альманахи та поетичні збірки, часто оригінального, навіть унікального дизайну та форми.

X