календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Всеукраїнський фестиваль національних культур «Таврійська родина»

Всеукраїнський фестиваль національних культур «Таврійська родина»

Перлиною культурного життя області є Всеукраїнський фестиваль національних культур «Таврійська родина», який було засновано в 1993 році.
Його засновниками та організаторами стали: управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, обласний Центр народної творчості, Генічеська районна державна адміністрація, відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Генічеський районний Будинок культури.
З 1999 року фестиваль щорічно проводиться в місті Генічеськ, де найбільш компактно мешкають представники різних національностей, а у 2005 році він отримав статус Всеукраїнського.
«Таврійська родина» щороку згуртовує під своїми прапорами до півтисячі учасників – представників близько двадцяти національностей з різних регіонів України, а також зарубіжних гостей з Латвії, Росії, Грузії.
Фестиваль проводиться з метою зміцнення міжнаціональних відносин, подальшого розвитку культур національних меншин, збереження зразків іноетнічної фольклорної спадщини, як важливого елементу туристичного бізнесу, залучення широкої громадської і творчої інтелігенції до діяльності аматорських колективів національних меншин, підвищення їх виконавської майстерності, виявлення творчо обдарованих особистостей.
Основними завданнями фестивалю є розвиток культурних традицій різних народностей, пропаганда народного мистецтва, фольклорних скарбів.
У програмі фестивалю різноманітні заходи: презентація національних короваїв, випічки, солодощів, національних костюмів, виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, національні ігри та розваги, дегустація напоїв і страв національних кухонь, патріотична хода «Дружна Таврійська родина», театралізоване дійство та святковий гала-концерт.
Всі учасники нагороджуються дипломами та пам’ятними сувенірами з емблемою фестивалю «Таврійська родина».
Фестиваль національних культур – це дійсно велике родинне свято з особливим колоритом та різнобарв’ям діалектів, де кожного року єднаються в колі братерства мистецькі доробки представників різних національностей.

X