Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Віктор Вальд. Отаман.

08.11.2020

Привіт всім, сьогодні ми представляємо цікаву книгу нашого земляка Віктора Михайлова «Отаман».Віктор Вальд (Віктор Дмитрович Михайлов) — сучасний український письменник, автор популярних історичних романів, переможець престижного літературного конкурсу «Коронація слова-2017». На сторінках його книг оживають події з далекого минулого, а його герої — відчайдушні воїни — борються за віру, справедливість та захищають свої істини. Більше про життя і творчість письменника ви можете дізнатись на нашому сайті: https://unalib.ks.ua/mihaylov-viktor-dmitrovich.htm. Свої враження від прочитаної книги представляє завідуюча науково-методичним відділом бібліотеки Тарадиминко Ірина Іванівна: Закінчила читати пречудовий роман улюбленого автора, херсонця Віктора Михайлова «Отаман». Читала трішки довше ніж зазвичай, бо смакувала і насолоджувалась кожною сторінкою. Так прекрасно, як на мене про Херсон початку ХХ століття ніхто не писав: з гумором, історичним зануренням, пригодами і романтикою. Скажу чесно, я не читала ще художніх творів, в яких би знайшла для себе багато корисної інформації про історію чорноморських (запорізьких) козаків, які переселились після руйнування Січі Катериною ІІ на Кубань, про те, як вони змушені були служити «царю батюшке» та Російській імперії, але як у кожній козацькій сім’ї зберігались традиції та звичаї українських козаків, як вони змогли зберегти любов до рідної України.

    

Не менш цікавими в романі переплітаються сюжетні лінії про події на Кубані та в Херсоні, в Києві та Закавказзі періоду 1906 року, початку Великої війни (Першої світової), періоду Жовтневого перевороту та 1921 року. І головним учасником цих подій є Олександр Якович Гордієнко (Сашко), в майбутньому Мідас, який дитинство своє провів у Антонівці, що під Херсоном, потім пройшов школу у досвідченого козака характерника, Турецький та Германський фронти першої світової війни., пройшов через горнило «червоного терору». Всі події роману розгортаються навколо пошуку козацького золота, яке начебто сховане в херсонських підземеллях. До цього причетні безліч видатних осіб того часу не тільки Росії, а всієї Європи, бо Херсон на той час був містом портом, Південно Меккою, куди стікались товари з усього світу і «великі шахраї» всього світу. І знайти це золото може допомогти чекістам у 1921 році саме Мідас, за умови якщо чекісти знайдуть його дружину, яка зникла під час боїв за Каховку… А це золото все життя охороняв його дід Макар і він сам. Автор чудово змалював не тільки Херсон з його Привозом, вулицями Суворівською, Воронцовською, Богородицькою, отелями «Петербурзьський» та «Лондонський», річка Кошова та Дніпро, острів Кошовий (який москалі назвали Карантинним) але й про тих людей, які розвивали Херсонщину, а саме місто Скадовськ та порт Хорли – сім’ю Скадовських та Фальц-Фейнів. Дуже яскраво змальовано образ пані Дульсинеї Херсонської, так називали в той час Софію Богданівну Фальц-Фейн, про її вклад у розвиток порту Хорли., та і взагалі Херсонського краю.

   

Такий роман міг написати тільки той, хто безмежно закоханий у Херсон та Херсонщину. Раджу прочитати всім херсонцям і тим, хто бажає познайомитись із нашим містом і краєм ближче. «Якщо і є рай, то запахи в ньому від наших чорноморських степів», пише Віктор Вальд.