календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова запрошує всіх, хто цікавиться минулим рідного краю, переглянути відеорозповідь «Віктор Гошкевич» із циклу «Історія Херсона в назвах вулиць». У ній ідеться про  долю видатного музейника, вченого, громадського діяча, журналіста, людини з великим серцем, одного з найяскравіших представників культурної та наукової еліти Херсонщини.

  

Можливо, не всі херсонці знають, що історія однієї з найвідоміших та безцінних музейних скарбниць Півдня України – Херсонського краєзнавчого музею – розпочалася з того самого дня, коли молодий, талановитий і завзятий киянин, представник славетного роду Гошкевичів, приїхав до провінційного південного міста працювати статистиком, проте став фундатором херсонського музейництва.

  

Окремої розповіді заслуговує українофільська діяльність Віктора Гошкевича, який усім серцем любив Україну, її мову, культуру, традиції, і яка проявлялася не тільки у науково-дослідницькій роботі та журналістиці. Любов та відданість справі, проукраїнські погляди  неодноразово оберталися для нього утисками з боку імперської влади та репресіями - від радянської.

 

Втім, час все розставив на свої місця. Постать Віктора Івановича Гошкевича назавжди залишиться однією з ключових в історії Херсонщини.

  

Тож, відеорозповідь  не тільки наводить факти про наукову діяльність вченого, а й  розкриває глибини непересічної особистості Віктора Гошкевича, яка вмістила в собі щиру любов до людей і до України.

X