календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Відкрий свою книгу

Відкрий свою книгу

Обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» було започатковано 2011 року Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова за підтримки Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації та за сприяння місцевих органів влади.
Мета фестивалю – просування читання у молодіжне середовище, підтримка іміджу юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонщини, привернення уваги громадськості, органів влади до проблем читання юнацтва та молоді, посилення державної та громадської підтримки районних та сільських бібліотек.
Девізом обласного фестивалю стали слова херсонського поета, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка А. Кичинського:
Читайте між рядками
Не знайдене в рядках.
Закрита книга – камінь.
Розкрита книга – птах.
Унікальність цього фестивалю полягає в тому, що він мандрує Херсонщиною. Не читачі йдуть до бібліотеки, а саме Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова йде до читачів разом зі знаменитими письменниками-земляками, молодими літераторами, які тільки починають свій шлях, активними читачами, завсідниками літературної кав’ярні «ЛітTERRA», артистами, цікавими інноваційними заходами.
Розпочав він свій шлях у місті Гола Пристань, згодом побував у Каховці, Білозерці, Великій Олександрівці, Скадовську, Чаплинці, Новій Каховці та Новотроїцьку.
Основні складові фестивальної програми – фест-парад, мистецька програма, автограф-сесія письменників, ярмарок інноваційних ідей, молодіжна територія – залишаються незмінними з року в рік. Але кожен наступний фестиваль наповнюється новими заходами та вдалими знахідками.
Пандемія внесла певні корективи в життя українців, а також в діяльність бібліотек. Завдяки інтернет-технологіям, користувачів не залишили наодинці, а, навпаки, віднайшли нові форми роботи з читачами. IX обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» у 2020 році зібрав на своїй онлайн платформі широке коло бібліотекарів, читачів, поетів та письменників з різних куточків України – Херсон, Київ, Львів, Полтава, Івано-Франківськ, Харків та Миколаїв.
Професійним, креативним та надзвичайно актуальним став Бібліотечний стрім інноваційних ідей, в який ввійшли найкращі проектні знахідки бібліотечних колективів Херсонщини щодо використання онлайн ресурсу в роботі з популяризації книги та бібліотеки.
Обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» живе, розвивається, трансформується і має плани на майбутнє.

X