календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Відеознайомство з Миколою Василенком

06.05.2024

Продовжуємо знайомити учнівську та студентську молодь з яскравими представниками інтелектуально-культурної еліти Херсонщини. Наразі на платформі ZOOM відбулося відеознайомство старшокласників херсонського ЗЗСО № 4 з письменником, політв’язнем радянських концтаборів, громадським діячем Миколою Олександровичем Василенком. 1 травня  виповнилося 100 років від дня народження непересічного земляка-тавричанина.
Відеознайомство відбулося також для користувачів платформи Google-клас – учнів херсонських гімназій № 6, 14, ЗЗСО № 53, Голопристанського ліцею № 2, студентів Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу та здобувачів професії кулінара Херсонського вищого професійного комерційного училища.

Захід проведено на основі відеоролика з циклу відеорозповідей «Розкрилля майстрів пера», створеного бібліографами Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова у межах бібліотечного проєкту «Погляд з історії» та вебпроєкту «Краєзнавчі відеознайомства».
Молоді користувачі дізналися про непростий життєвий шлях митця: від остарбайтера до політв’язня ГУЛАГівських таборів і «політично неблагонадійного елемента», якого радянська влада переслідувала роками лише за те, що «відчував себе українцем».

Перед юними глядачами постав образ незламного українського патріота, який попри нелюдські умови, у яких перебували репресовані українські політв’язні, знаходив сили вчитися і писати, ховаючи написане від наглядачів. Як і тисячі інших представників національно свідомої української інтелігенції, разом із якими він пройшов справжнє пекло ГУЛАГу.
Дізнались також про творчість письменника після здобуття Україною незалежності, про різні грані таланту митця, представлені його книжковим доробком: поетичними збірками, перекладами, прозою, щоденниками, катренами (чотиривіршами), творами для дітей.
Пам’ятаємо і вшановуємо пам’ять відомих і незаслужено забутих українців-патріотів, які пройшли крізь пекельні муки під жорнами однієї з найстрашніших репресивних машин в історії людства.
Переглянути відеорозповідь про Миколу Василенка можна тут.


X