календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Польща в усьому світі славиться своїм особливим національним колоритом, кількістю свят та способами їх відзначати. В еру глобалізації, ця країна зберегла багатовікові та, на перший погляд, дивні традиції. Польські звичаї — це співіснування язичницької культури, історії, релігійних традицій, народного фольклору.
Існує думка, що поляки горда, пихата нація, але це не так. Вони люблять про себе говорить: «Там, де є два поляки, обов'язково буде три думки». З одного боку поляки є дуже набожними, практичними, впертими, строгими, а з іншого — це добродушний, гостинний, веселий, відкритий до змін народ. Історія формування Республіки Польщі непроста та бурхлива.
Держава завжди знаходилася на перехресті між західною та східною культурою, багато разів відстоювала свої позиції, ділилася територіально. Тому, всі ці фактори не могли не позначитися на такому калейдоскопі польського темпераменту, культурних особливостей, традицій. Поляки є досить затятими прихильниками вуличного, театрального, музичного та інших видів мистецтва.
Також, вони дуже люблять природу та намагаються усіма силами її зберегти.
Так, як вище було згадано, що поляки мають язичницьке коріння, католицькі устрої, то багато звичаїв, пов'язані саме з ними. Наприклад:
1. Мажанна (Marzanna). Дане святкування проходить щороку у перший день весни. Поляки роблять опудало з соломи, білої натуральної тканини, прикрашеної різнокольоровими стрічками, підпалюють його, а потім топлять у річці. Це робиться для того, щоб прогнати зиму та прискорити процес пробудження природи. Існують такі певні правила, яких дотримується народ цього дня: не можна дивитися услід солом'яній ляльці, яка відпливає, а також, чіпати її руками, тому що з неї зникне вся сила.
2. Мокрий понеділок. Весела польська традиція після святкування Великодня. Цей звичай асоціюється з хрещенням, та проводиться з великим розмахом. В Мокрий понеділок поляки виходять на вулиці своїх міст з заготовленими водними пістолетами, пластиковими пляшками та іншими місткостями для того, щоб влаштувати водний бій. В історії Польщі були зафіксовані випадки за участю пожежних машин.
Поляки пишаються своєю країною, плекають свою мову, культуру і традиції. Деякі все ще в змозі натхненно станцювати мазурку або полонез, а знанням народних пісень блисне кожен третій. Найбільшою цінністю для поляків є сім’я. На другому місці — робота. Потім йдуть релігія, політика, відпочинок, друзі.
Поляки — народ дуже врівноважений. Вони відрізняються своєю інертністю і стриманістю. А ще вони люблять свободу. Підтвердження цьому — виховання дітей. Поляки завжди і у всьому надають своїм дітям право вибору.
Поляки люблять вітати один одного. Можете вимовити слово «чесьць» («czesc»), що по-польськи означає «привіт, здрастуйте», а й використання всіма відомого «hеllo» нікого не введе в оману. При зустрічі слід потиснути людині руку.
Вам обов’язково присвоять титул «Пан» або «Пані», обійтися без яких просто-таки не можна, поки ви офіційно не перейдете на «ти».
Поляки дивують своїм гумором. Вони люблять розповідати анекдоти про себе самих, щоб їх ніхто не випередив. І завжди з честю виходять із скрутного становища, тому що будь незручні ситуації спритно перетворюють на жарт. І жодна політична фігура або ситуація не в силах вислизнути від їх їдкого сарказму.
Наостанок, трохи цікавих моментів, пов'язаних з побутом польського народу:
— «просто» польською означає прямо. Тому, якщо при питанні, як пройти у бібліотеку, музей чи в інше місце, яке цікавить, Ви почуєте «просто» — не вважайте це за знущання;
— прийняте у нас жовте світло світлофора, в Польщі називаю помаранчевим.
Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що Польща сповнена незвичайних традицій та неймовірних фактів, які мають свою унікальну історію та про які можна розповідати годинами.

X