Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Топ-7 місць, які варто подивитися в Мадриді

Культура і вигляд Мадрида відображають його історію як королівського міста, центру Іспанської імперії. Королівський палац, широкі площі та монументальні будівлі, які будувалися монархами, ненормально величезні собори і церкви - всього цього повнісінько в Мадриді. Так само, як і середньовічних споруд. Хоча сьогодні місто настільки ж космополітичне, як Берлін або Лондон, і настільки ж сповненене енергії.

Музей Прадо

Почнемо подорож в іспанську столицю з відвідування одного з найвідоміших музеїв не тільки країни, а й світу - Прадо. У цій скарбниці зібрана колосальна колекція з понад 6 тисяч полотен, більше 400 скульптур, а також різних ювелірних виробів. Національний музей Прадо розташований на одному з найбільш популярних туристичних маршрутів іспанської столиці - Бульварі Мистецтв. Крім знаменитих картин «Меніни» Веласкеса і «Третє травня 1808 в Мадриді» Гойї, в залах музею представлені шедеври іспанської, італійської та фламандського живопису. Цінна колекція Прадо включає 8.600 картин і понад 700 скульптур.

  

Центр мистецтв королеви Софії

Один з трьох великих музеїв Іспанії, який мадридці з любов'ю називають просто Reina, що означає «королева» або «Софіду» за схожість з Музеєм французького президента Жоржа Пампіду в Парижі. Поряд з такими музеями, як Прадо і картинна галерея Тіссена-Борнемісси Центр входить в «Золотий трикутник мистецтв» Мадрида. В Рейну-Софія, на відміну від помпезного і традиційного Прадо, ви зможете ознайомитися з історією мистецтва з ХХ століття до сучасності. Зокрема, в музеї представлена велика колекція робіт авангардистів (Хуан Гріс, Пікассо) і сюрреалістів (Далі, Міро, Магрітт). Саме тут можна побачити знамениту «Гернику» Пабло Пікассо.

 

Королівський палац Мадрида

Королівський палац є однією з найголовніших визначних пам'яток Мадрида. Це офіційна резиденція іспанської королівської родини, однак в наші дні її використовують тільки для офіційних заходів. В інший час палац відкритий для відвідувачів. Відомий також як Palacio Real, Королівський палац був побудований в 18-19 ст., це монументальна споруда. Палац був покликаний змінити спалений дотла в 1794 році середньовічний Алькасар (Alcázar). Нинішній королівський палац був прикрашений за смаком Карла III, інтер'єри палацу дуже багаті. Будівля дуже гарна сама по собі, а всередині вражає вишуканими інтер'єрами і багатим зібранням творів мистецтва. Крім того, в палаці працює музей і оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий вид на місто.

 

Кришталевий палац

Це чудо архітектурної думки знаходиться в парку Ретіро, в самому центрі Мадрида. Побудований з металу і скла, палац схожий на величезний діамант, сяючий в сонячних променях. Всередині є штучне озеро з сходами, що спускаються прямо в воду, висаджені тропічні рослини і квіти.

  

Арабська кріпосна стіна

Доторкнутися до історії в іспанській столиці можна і в прямому сенсі слова. Обійшовши кафедральний собор Альмудена з південного боку і трохи спустившись, відкривається дивовижний краєвид на старе міське будова - арабську стіну IX століття. Вона оточувала фортецю, зведену приблизно в 860-880 роках еміром Мухаммадом I для захисту Толедо, тодішнього політичного центру. Зайдіть в затишний парк, названий на честь еміра, і проникніться атмосферою мусульманського минулого Іспанії.

 

Вулички Літературного кварталу

Відкрити таємниці великих іспанських письменників, таких як Мігель де Сервантес, Лопе де Вега, Франсиско де Кеведо, Тірсо де Моліна, можна загубившись в хитросплетених вуличках Літературного кварталу, або Barrio de las Letras. Ці діячі Золотого століття іспанської літератури жили в районі між вулицями Крус (Cruz), Каррера-де-Сан-Херонімо (Carrera de San Jerónimo), бульваром Прадо і вулицею Аточа (Atocha). Прогулюючись вулицями, звертайте увагу під ноги - прямо на бруківці позолоченими буками занесені в історію тексти великих творів і цікаві висловлювання, а таблички на стінах будинків нагадують про те, хто в них жив. Як відомо, Сервантес і Лопе де Вега завжди знаходилися в негласному літературному двобої, і за іронією долі будинок останнього знаходиться на вулиці Сервантеса. Лопе де Вега купив двоповерховий особняк в 1610 році і жив там до смерті, до 1635 року. Сьогодні це будинок-музей великого письменника, переступивши поріг якого ви опинитеся в Іспанії «золотої епохи».

 

Сюрреалістична площа Далі

Ім'я Сальвадора Далі, каталонця за походженням, знають всі. А ось те, що він увічнив свою пам'ять в тому числі і в іспанській столиці, відомо небагатьом. В районі Саламанка є величезна площа, присвячена великому генію, і там встановлено роботу його рук - композиція «Дольмен Далі», що символізує еволюцію людини. Фігура перед дольменом називається «Посвята Ньютона» і вказує на важливість наукових відкриттів в цій еволюції. Не забута і Гала, головна натхненниця Дали. Її ім'я увічнене в вигляді великих золотих букв на постаменті. Поява цього пам'ятника в 1986 році стала можливим завдяки меру міста Енріке Тьєрно Гальвані, який в постфранкистских часів вніс великий вклад в розвиток Мадрида. Сама по собі площа також оригінально оформлена.

 

 

X