календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ТМК - 2024: день третій. Літературне сузір’я молодих

24.04.2024

У межах Тижня молодіжної книги – 2024 «Читай та зростай! Відновлюйся!» й бібліотечного вебпроєкту «Краєзнавчі відеознайомства» фахівчині інформаційно–бібліографічного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова провели на платформі ZOOM для  старшокласників ЗОШ № 53 відеоогляд-знайомство «Літературне сузір’я молодих». Відеознайомство відбулося також для користувачів платформи Google-клас – учнів херсонських гімназій № 6, 16, Голопристанського ліцею № 2 та студентів-кулінарів Херсонського вищого професійного комерційного училища.
Передусім молоді користувачі дізналася, що у віртуальному просторі Лавреньовки створено безкоштовний онлайн-сервіс «Е-БІБЛІОТЕКА», де зібрані довідкові краєзнавчі видання для молоді, які можна не лише почитати, а й завантажити.

Основою заходу став власний оглядовий відеоролик із циклу «Сузір’я молодих митців», який презентує збірник нарисів від Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова «Літературне сузір’я молодих», а також знайомить з творчістю героїнь книги – представниць нового покоління літераторів.
Історії успіху Альони Мовчан, Марини Смагіної, Надії Теленчук та Юлії Чернієнко стали справжнім відкриттям для юних користувачів. Так, яскравим прикладом для молоді є досягнення Альони Мовчан, яка вже у 18 років видала власну поетичну збірку, а нещодавно презентувала перший прозовий твір – роман-хроніку про війну, окупацію та визволення Херсона.

У відео йдеться також про волонтерські й благодійні проєкти, до яких долучилися молоді літераторки з перших днів російського вторгнення. Зокрема, про діяльність херсонської поетки Надії Теленчук, яка проживає у Німеччині. Надія підтримує українських біженців, проводить літературні зустрічі у Берліні, під час яких популяризує українську поезію та організовує збір коштів на підтримку ЗСУ. Як і Альона Мовчан, яка разом з чоловіком-музикантом влаштовує благодійні мистецькі турне різними регіонами України на підтримку «героїв без зброї» – рятувальників ДСНС Херсонщини.

Зачепив увагу юних глядачів і відеоепізод про блискучі творчі успіхи Марини Смагіної, яка вже у 22-річному віці з першою!!! своєю книжкою «Волковиці», написаною в популярному серед молоді жанрі фентезі, отримала відзнаку на одному з найпрестижніших літературних конкурсів.
Неабияк зацікавила молодь і повість Юлії Чернієнко для підлітків «Помста», яка порушує актуальну проблему шкільного булінгу. І це не дивно, адже книга стала бестселером одразу після виходу з друку та набула неабиякого розголосу.
Під час перегляду відеоролику учасники заходу дізналися й про інші літературні здобутки мисткинь-краянок, побачили їхні книжки, фото, послухали вірші у виконанні самих поеток.
Пишаємось нашою талановитою молоддю та сподіваємось, що відеоогляд-знайомство «Літературне сузір’я молодих» https://www.youtube.com/watch?v=VKql9mkMIsc) , а також однойменний збірник нарисів стануть надійними помічниками у знайомстві з творчістю нового покоління літераторів Херсонщини.
Користуючись нагодою, пропонуємо відвідати нашу Е-БІБЛІОТЕКУ


X