календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Свята і події Фінляндії

14.07.2020

Фінляндію сміливо можна назвати країною сотні фестивалів. Класична і рок-музика, танці та театр, кіно і джаз — немає такого виду мистецтв, який не був би представлений на фінських фестивалях. Вони проходять протягом усього року, але особливо часто — з травня по вересень. В кінці 60-их років для розвитку фестивального руху була створена організація Finland festivals. Сьогодні вона об'єднує понад 80 фестивалів, їх відвідують понад два мільйони осіб на рік, тобто приблизно кожен другий житель Суомі.
У низці фінських фестивалів багато глядачів недарма вибирають фольклорні. Ось де можна долучитися до живої народної культури, а заодно і провести час на свіжому повітрі. Традиції фінських фольклорних фестивалів народилися в минулому, коли простий народ збирався на Юханнус: повеселитися, потанцювати, поспівати під гармошку. Фольклорні фестивалі й сьогодні не втратили своєї невимушеності та щирості, але разом з тим стали подіями високого культурного рівня. Тут виступають не тільки самодіяльні, але і професійні колективи, зірки свого жанру. Череда фольклорних фестивалів у Фінляндії починається в Тампере.

Піспілан Соттісі (Pispalan Sottisi) - міжнародний фестиваль народної музики й танцю, проводиться з 1970 року.
Саме тут народилася найвідоміша текстильна мануфактура Фінляндії — Фінлейсон. Фабричне життя мало на увазі не тільки роботу, але і відпочинок.
«Піспілан Соттісі» натхненний темою «Робота і веселощі», яка бере джерела в часи розквіту текстильної промисловості в Фінляндії. У програмі — концерти народного танцю, майстер-класи та танці вечорами.
Свято Юханнус на острові Сеурасаарі.

 

Юханнус, або Іван Купала — одне з найулюбленіших свят у Фінляндії. Це — свято настав літа, літнього сонцестояння і білих ночей. Свято відзначають у першу суботу після 19 червня (цього року - 20 червня), але головні веселощі відбуваються ввечері в п'ятницю, коли запалюються величезні багаття Кокко, які є символом Юханнус. Вогонь символізує добро: люди вірять, що вітер над багаттям розганяє темні сили й злих духів. 20 червня, крім Юханнус, відзначається День національного прапора. У Гельсінкі головні святкові гуляння на честь Юханнус традиційно проводяться в музеї просто неба на островах Сеурасаарі (Seurasaari).
Тут дають вистави з народними танцями та піснями, виставки прикладної творчості, прикрашання музейних будівель на честь свята. Увечері проходить святкова хода та підняття прапора Фінляндії, після чого гостей чекає театралізована вистава на честь провінції Сатакунта, яка оголошена «господинею» свята в цьому році. Після цього представники різних провінцій Фінляндії запалюють багаття, і танці на острові продовжуються до першої години ночі.
У Фінляндії ці дні популярні для одружень. У Сеурасаарі молодята проходять до місця проведення фестивалю під різнобарвним балдахіном в супроводі музики й танцюристів. Увечері їх доставляють на традиційному човні на острів, де вони отримують почесне право взяти участь у запалюванні головного багаття.

  

Фолк-фестиваль в Гаапавесі (Haapavesi)
Фестиваль в Хаапаіесі традиційно проводиться на тижні відразу після Юханнус і представляє найкраще зі світу народної музики. Тут звучать блюграс, полька, фадо, джаз та інші класичні напрямки у світі етнічної музики. Більшість артистів представляють фінську народну музику. Крім них виступають музиканти з Ірландії, Північної Америки та інших країн. Передбачена велика програма майстер-класів.

    

Північне сонце — кінофестиваль Midnight Sun Film Festival
Кінофестиваль Midnight Sun Film Festival (по-фінськи Sodankylän elokuvajuhlat) проводиться щорічно протягом п'яти днів.
Sodankylä знаходиться на півночі Фінляндії й носить неофіційний титул «Зоряного району» Лапландії. Тут розташовані Геофізична обсерваторія, міжнародна станція радіолокації розсіювання EISCAT і Лапландський центр метеорологічного управління Фінляндії. Взимку Sodankylä приймає безліч туристів з різних країн, які приїжджають насолодитися красою лапландської природи. У листопаді тут проходить джазовий фестиваль Kaamos-Jazz. А влітку тисячі любителів кіно збираються на святі кінематографа під назвою Midnight Sun Film Festival, на якому демонструються багато досягнень світового кіномистецтва. Фестиваль зазвичай проходить в другий тиждень червня. Місцем його проведення Sodankylä була обрана не випадково, оскільки вона розташована в самому серці фінської Лапландії в ста двадцяти кілометрах за полярним колом. Основна ідея кінофестивалю полягає в тому, щоб показувати фільми без перерви весь день і всю ніч безперервно. З огляду на те, що в цю пору року сонце в Sodankylä не опускається за лінію горизонту, то виходить безперервний «денний» кінопоказ. Демонстрація фільмів триває цілодобово, і гості фестивалю швидко втрачають лік часу.

 

Морський фестиваль в Котке
Його з упевненістю можна назвати одним з найголовніших і улюблених багатьма літніх фестивалів у Фінляндії. Щорічно на фестиваль приїжджають гості з усіх куточків країни, щоб насолодитися морським повітрям і унікальною атмосферою яка панує в місті. Історія фестивалю в Котке налічує вже багато років. Так, вперше фестиваль провели в 1962 році й з того часу традицію не порушують. У сучасному своєму вигляді фестиваль тривати кілька днів і складається з різних частин: кулінарної, культурної, екскурсійної та дитячої.
Культурна частина Морського фестивалю в Котке представлена неймовірно різноманітно. У портовій частині міста, де розгортається саме свято, тут і там можна наштовхнутися на театральні постановки. Також постійно влаштовуються концерти, при цьому різноманітність жанрів вражає. Тут є все: від сучасної попси до вишуканого джазу.
Не менш цікавою для відвідування фестивалю буде й екскурсійна програма. У дні фестивалю на кораблях, які спеціально з цієї нагоди заходять в порт Котки, влаштовують дні відкритих дверей. Також для дорослих і дітей є маса пропозицій зробити морський круїз або побувати в рибальському селі та на європейському ринку. Подивитися на фестивалі є що, а також взяти участь.
Спеціально для проведення фестивалю влаштовують в Котке свято їжі, приготовленої з риби та морепродуктів. На ринку можна купити найсвіжішу рибу або просто відправитися на дегустацію смачних страв.
Уже який рік в Котке в рамках Морського фестивалю влаштовують дитяче свято, яке називають Дитячий морський фестиваль. Ця частина святкування була організована за підтримки ЮНІСЕФ. Для дітей виконують музичні твори, влаштовують конкурси та ігри. На фестивалі кожна дитина отримує можливість зробити свій перший акторський дебют і виступити на сцені з танцем, піснею або ж просто прочитати вірш.

  


X