календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Сам термін «стімпанк» з'явився завдяки письменнику Кевіну Джетеру в кінці 1980-х років. Світ стімпанка величезний і казковий. Його основним елементом служить, звичайно ж, техніка - паровози, дирижаблі, прикрашені важелями, циферблатами та іншими приладами. Про красу природи можна і не згадувати, її просто немає. Навколо лише цеглини і димлять труби. Урбанізація, так би мовити!

Ідеологія - стімпанк - не просто спосіб виділитися. Це філософія, ядром якої є думка, що все-таки людина править машинами. Тандем людини і машини - це і є дух стімпанка, такого старого, і в той же час, такого нового. Важливо не відмовлятися від минулого, а винести з нього урок для майбутнього.

Мода - в моді стімпанка присутні деталі стилів готик-Лоліти, готичного аристократа і вікторіанства. Багато хто проводить паралель між стімпанком і нео-вікторіанством, в якому естетика вікторіанства тісно переплітається з сучасними технологіями.  У базовій колірній гамі стімпанк-костюмів присутні чорний, сірий, коричневий, бежевий кольори.

Аксесуари - в основному: кишеньковий годинник, окуляри-гоггли, парасолі, курильні трубки, тростини, об'ємні головні убори та інші речі вікторіанської епохи. Аристократизму додають і аксесуари, виготовлені з натуральних матеріалів - шкіри, бронзи, міді, латуні, дерева.

Музика – дарк-кабаре, арт-рок, індастріал. Але повноцінного музичного напрямку стімпанк ще не існує.

Що почитати?

Найяскравіші представники жанру - Вільям Гібсон, Скотт Вестерфельд, 
Олексій Пехов, Чайна М’євіль, Брюс Стерлінг, а також Жюль Верн та Герберт Веллс.
І окремо: Стівенсон Роберт Льюїс  «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда», Філіп Пулман  «Північне сяйво», Бенітез Джо  «Леді Механіка. Скрижаль Долі », Кассандра Клер   «Стімпанк!». Що подивитись? -  «Дикий, дикий Захід», «Хранителі часу», «Ван Хельсінг», «Перші люди на Місяці», «Місто загублених дітей», «Небесний капітан і світ майбутнього».

Що слухати?

The Clockwork Dolls, The Cog is Dead, Dr. Steel, Abney Park, Voltaire.
У що грати? - «SteamCraft», «Van Helsing», «Machinarium», «Steamworld Dig», «Steam Tactics», «Pilam Sky». 
 

X