календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Найпоширенішим видом будівництва церков Норвегії в середні століття був тип будівництва дерев'яних каркасних церков (ставкірок). У Норвегії на сьогодні збереглися найбільш цікаві різновиди таких споруд. Побувавши в цій країні по всій її території можна побачити церкви 12-х і 13-х століть з типовими для культури вікінгів візерунками й християнськими мотивами. Саме ці каркасні церкви є сьогодні найбільш відвідуваними туристами місцями, після норвезьких фіордів.
Церква Флесберга
Дерев'яна церква Флесберга була побудована ще в кінці 12 століття в графстві Баскеруд. Її конструкція в середині 18-го століття зазнала серйозної реконструкції та від первісної її архітектури практично нічого не залишилося. Але все одно церква Флесберга привертає до себе своєю оригінальністю і структурою. Особливий інтерес викликає навколишня будівля з залізними кільцями на вершині паркана. Кожне кільце на паркані належало певній людині, до якого він прив'язував свого коня, коли ходив до церкви.
Ставкірка з Гуля
Як і випливає з назви, ставкірка з Гуля була спочатку розташована в Гулі. Сьогодні ж, ця дерев'яна церква може бути знайдена в норвезькому Музеї Культурної Історії в Осло. Спорудження повинні були знести близько ста років тому, щоб звільнити місце для нової церкви, але король Оскар II вирішив зберегти церкву в якості музейного експоната. Незвичайний дизайн з дахами різної висоти настільки дивовижний, що по всьому світу були зроблені багаторазові точні копії норвезької церкви. Одна з них навіть знаходиться в Північній Дакоті, США.
Церква Ундредаль
Церква Ундредаль була побудована в 1147 році в невеликому селі Ундредаль, який розташований прямо на березі Аурландсфьорда. Ця церква — одна з найменших у своєму роді, яка все ще функціонує в Норвегії. Ставкірка вміщує всього 40 осіб в залі розмірами 4 на 12 метрів. Як багато середньовічні церкви Норвегії, Ундредаль кілька разів переміщався, і при цьому були внесені незначні зміни в проект.
Ставкірка Ролдан
Ставкірка Ролдан унікальна у своєму нинішньому вигляді, тому, що служить одночасно в якості музею і церкви, що функціонує. У два тижні кожного місяця парафіяни збираються в церкві Ролдан на службу. В інший час структура 13-го століття відкрита для громадськості в якості музею. У церкві зберігаються дерев'яні скульптури 13-го століття, що зображують біблійні історії. Серед них виділяється статуя Діви Марії з Ісусом і явище Архангела Михайла. Дерев'яні церкви — одна з причин відвідати Норвегію.
Каупангерска церква
Каупангерская церква 12-го століття безперервно функціонувала понад 800 років, бувши яскравим прикладом місцевої культури та історичної спадщини. Від інших старіших церков в Норвегії її відрізняє більша кількість дерев'яних колон. У 19-му столітті провели серйозну реконструкцію, яка порушила оригінальний проект ставкіркі. На щастя, більшість цих непродуманих змін було скасовано в 1960-х, після чого образ церкви став більш відповідати своєму середньовічному походженню.
Церква Реінлі
Дерев'яна церква Реінлі була побудована в 12-му столітті в окрузі Опланн. Це була третя за рахунком структура, побудована на цьому місці. Дивно те, що попередня структура була язичницьким храмом. Ставкірка Реінлі виглядає більш традиційно, ніж деякі інші дерев'яні церкви в Норвегії, дозволяючи відвідувачам зануритися в далеке минуле і дізнатися про його архітектурі в незайманому вигляді. У 20-му столітті серія реконструкцій оновила будівлю, не порушивши загального проекту. Було проведено електрику, світло та опалення.
Ставкірка Хопперстад
Неподалік від крихітного села Вікойрі знаходиться одна з популярних пам'яток Норвегії — ставкірка Хопперстад. Побудована на початку 12-го століття структура — одна з найстаріших дерев'яних церков в Норвегії. До 19-го століття, однак, вона була занедбана, а частина дерев'яної обробки демонтована. На щастя церква. церква була викуплена небайдужими меценатами й відновлена. Потрійний неф — все ще важлива особливість Хопперстада, як і вівтар на честь Діви Марії.
Церква в Урнесе
Побудована в 12-му столітті Церква в Урнесе оточена мальовничою красою норвезьких фіордів і безмежних зелених полів. Бувши однією з найбільш ранніх дерев'яних церков, вона служить сполучною ланкою між релігіями Вікінгів і західним християнством. Всередині можна побачити безліч образів тварин як з Біблії, так і з норвезької міфології. Церква не використовується для регулярних служінь, але місцеві жителі все ще проводять в унікальній структурі обряди вінчання і хрещення.
Боргундська ставкірка
Боргундська ставкірка — одна з найбільш збережених дерев'яних церков Норвегії. Побудована в період між 1180 і 1250 роками церква має розташування базиліки з кількома ярусами дахів, що нависають. З кінця 19-го століття церква не використовувалася в релігійних цілях, а сьогодні вона відкрита в якості музею для громадськості. Варто звернути особливу увагу на написи на стіні, які належать до часу 13-го століття.
Церква в Хеддале
Найбільшою з усіх дерев'яних церков Норвегії є Ставкірка в Хеддалі. Споруда була побудована на початку 13-го століття, а у її походженні досить незвичайні коріння. У легенді говориться, що величезна дерев'яна церква була створена всього за три дні п'ятьма місцевими фермерами. Дотепер ведуться суперечки щодо правдивості цієї легенди, що додає інтригу до історії церкви. Фасад ставкіркі Хеддаля був відновлений в 19-х - 20-х століттях, а інтер'єр зазнав серйозних змін під лютеранським управлінням в 16-му столітті.
Стара церква Акра
Стара церква Акра, побудована в романському стилі, є насправді найстарішою церквою Осло. Її будівля була збудована за наказом короля Олава III Миролюбного в 1080 році з вапняку. Церква стоїть на місці колишнього срібного рудника, згадуваного в хроніках «Історія Норвегії» з 1170 року. Церква досі дбайливо зберігає легенди, згідно з якими в древніх рудничних шахтах ховаються незліченні скарби, що охороняються злісними драконами.
Кафедральний собор
Кафедральний Собор в Осло — вже третій храм, що стоїть на цьому місці — на ринковій площі Сторторвет. Першу будівлю тут побудував ярл Сігурд I Хрестоносець на початку XII століття на честь Святого Халлварда, покровителя Осло. Протягом півстоліття Собор Халлвард був найголовнішим храмом міста. У 1624 році король Крістіан IV переніс місто під стіни фортеці Акерсхус, після чого Собор Халлвард занепав і був практично повністю зруйнований. У 1639 році храм був перебудований, проте через 50 років він згорів дотла. Тоді на його місці був збудований третій храм, який зберігся до наших днів.
Дерев'яна церква Квернес
Дерев'яна церква Квернес споруди XIV століття є однією з найбільш відомих норвезьких традиційних дерев'яних церков. Ця прекрасна незвичайна церква розташована біля величних фіордів Квернес-фьорд і Фрей-фьорд.
Дерев'яна церква в Рінгебу
Каркасна дерев'яна церква (ставкірка) в Рінгебу вважається однією з найдавніших у світі, які дійшли до наших днів. Її звели ще в 1220 році. Вона входить в число однією з 28 подібних їй дерев'яних храмів збереглися на території Норвегії. Ще одна відмінність цієї споруди полягає в тому, що каркасна дерев'яна церква в Рінгебу вважається однією з найбільших в країні.
Собор Святого Олава
Собор Святого Олава був побудований з 1843 по 1856 роки під керівництвом архітектора Ширмера. У церкві зберігається чудовий вівтарний образ — точна копія Сикстинської Мадонни Рафаеля, подарований храму королевою Джозефіною. Купол церкви, виконаний з італійського мармуру, який пожертвував храму Папа Римський Пієм в 1857 році. У 1953 році ця скромна парафіяльна церква стала головним католицьким собором Осло. У 1957 році храм був відреставрований архітекторами Тамасом Тис-Евенсон і Сігурд Остберг. Спорудження придбало новий головний престол, колони в нефах з норвезького граніту і прекрасний орган, створений на фабриці Джогенсен в Осло.
Собор Нідарос
Собор Нідарос — найдавніша усипальниця Норвегії. Її звели на місці поховання Олафа Святого, покровителя країни.
Зведення собору почалося в 1070 році, але його зовнішній вигляд зазнав змін в середині XIII століття. Крім того, численні пожежі завдали собору значні пошкодження, а в ході реформації 1953 року будівлі було завдано серйозної шкоди. Попри безліч негараздів, всякий раз будівлю собору ретельно відновлювалося, переважно, в готичному стилі. Проте, найбільш древні елементи по нефу, які вчені відносять до романського стилю збереглися до наших днів.
Вже в 1869 році було прийнято рішення про масштабну реставрацію старовинної споруди. Кілька десятків років тому, після її завершення, Нідарос постав перед любителями старовини в колишню велич. Західна стіна собору — це її фасад. У центрі розміщена фігура розп'ятого Христа, а на верхній частині Спаситель зображений на небесному престолі.
Церква Бергстаденс Зіір
Вона була побудована в 1784 році «во славу Господа і для прикраси міста». Згідно З директоратом Норвегії з культурної спадщини, вона належить до десяти найбільш значних церков Норвегії та також відома під назвою «гірський собор».

 

 

X