календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Скінхеди – молодіжна субкультура, яка виникла в кінці 60-х років ХХ ст. в Англії. Виражала агресивний соціальний протест проти офіційної культури і субкультури хіпі, сповідувала аполітичність і антирасизм.

Ідеологія – скінхеди називали себе "working class kids"  і дотримувались принципів: пам’ятати про своє коріння, бути патріотом своєї країни, працювати, вчитись, не бути расистом. Їм була притаманна класова гордість, гордість за те, що вони нікого не обкрадають, не обманюють та чесно займаються своєю працею.

Еволюція  призвела до  політизації і розділення скінхедів на «червоних» і «коричневих». Найвідомі сьогодні течії – SHARP  (скінхеди проти расових упереджень), RASH (червоні та анархо-скінхеди), НС-скінхеди  (бонхеди) – нацисти і расисти, які вкрай агресивно захищають ідею вищості білої раси. В Україні за останні п’ять років  поширився рух саме скінхедів-нацистів.

Стиль життя скінхедів в Україні – об’єднання в організовані групи, вуличні бійки, агресивне ставлення до «кольорових» іноземців, представників інших молодіжних субкультур та національних меншостей. 

Символіка  націскінхедів – «кельтський хрест», свастики на чотири або три промені, «мертва голова», нашивки з літерами «WP» - від «White power».  Останнім часом модними стали нарукавні нашивки із зображенням українського прапора, бейсболки з малим гербом України («тризубом»).

Мода -   стиль «мілітарі» (камуфляжні штани та куртки); військові й стилізовані під військові високі шнуровані черевики на грубій підошві, іноді зі сталевими носаками (популярні  фірми — «Доктор Мартінс» і «Гріндерс»); короткі спортивні куртки «бомбер» чорного, захисного, рідше синього кольору;   чорні джинси з високо підкоченими холошами.

Атрибути іміджу -  поголена або коротко, «під нуль», пострижена голова; татуювання зі специфічно скінівською або виразно нацистською символікою, язичницькими сюжетами чи кельтськими орнаментами. 

Музика – у різні часи скінхеди слухали ска і соул, рокстеді і реггі, панк-77. Найпопулярніші сучасні стилі - Оі!, ска-кор та  white power-рок. 

Небезпека — поширення  хуліганства як норми поведінки, насильство на грунті ненависті до іноземців, представників інших національностей та молодіжних субкультур.

 

Субкультура скінхедів, для якої характерні періодичні зльоти і падіння, сьогодні переживає занепад духу, проте знаходить відгук у серцях молодих людей і залучає їх у свої ряди. 

 Що слухати? 

“Сокира Перуна”

Що читати?

Ю.Канигін «Шлях аріїв. Україна в духовній історії людства»

Що дивитись?  

“Американська історія Х”, Скіни”,   “Фанат”,  “Ми з  майбутнього”

До речі! 

Скінхед — від англійського skin head - лиса голова, тобто бритоголовий, голомозий.

X