календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відділ мистецтв ХОБЮ імені Бориса Лавреньова приєднується до роботи Європейських студій і пропонує вашій увазі шедеври архітектури Польщі. Це абсолютно унікальне поєднання різних стилів - від романських і готичних замків до сучасних постмодерністських комплексів. Ми представляємо вашій увазі п'ять шедеврів архітектури, багатогранних і дивовижних, сучасних, але інколи дуже традиційних. У будь-якому випадку, це феномен, гідний вивчення.

1. Собор Святої Рівноапостольної Марії Магдалини у Варшаві
Кафедральний собор Варшавсько-Більській єпархії Польської православної церкви. Знаходиться в місті Варшаві, в районі Прага, на алеї «Солідарності». Один з головних православних символів столиці Польщі, був зведений в центрі міста в 1869 році. У 1965 році собору було присвоєно офіційне звання пам'ятки архітектури Польщі. Зараз собор є святинею двох парафій - св. Марії Магдалини і приходу святого Миколая.
З 1990-х років служби в останньому відбуваються перед вівтарем святого Іова Почаївського.

2. Житловий комплекс «Злота 44» у Варшаві
Побудований в 2013 році за проектом легендарного архітектора сучасності Даніеля Лібескінда житловий комплекс «Злота 44» став найвищим в Європі житловим хмарочосом (висота - 192 метри). На думку багатьох експертів, зовні незграбний і вкрай незвичайний об'єкт повинен стати символом майбутньої Варшави.

3. Собор Іоанна Хрестителя у Вроцлаві
Католицький собор Іоанна Хрестителя, побудований в XIII столітті на острові Тумський у Вроцлаві - це перший готичний храм на території Польщі. Собор знаходиться на місці старої церкви. Біля головного входу в собор, із західного боку, розташований готичний портик 15 століття з елементами середньовічного оздоблення костелу. Тут можна побачити зображення романського лева і романських колон з рослинними мотивами. Ті, хто хоче одружитися, повинні потерти його в пасхальний понеділок.

4. Кривий будиночок в Сопоті
Кривий будинок був побудований в 2004 році в польському місті Сопоті за проектом місцевих архітекторів Шотінскіх і Залевського. Натхненням для них послужили малюнки художників-ілюстраторів Яна Шанцера і Пера Оскара Дальберга. Будинок повністю виправдовує свою назву, не маючи жодного прямого кута або рівній поверхні. При вигляді цієї споруди, у численних туристів складається враження, що або будинок розплавився на сонці, або вони бачать відображення звичайного будинку в кривому дзеркалі.

5.Дворец культури і науки у Варшаві
Найвища будівля Польщі. 42-поверховий хмарочос заввишки близько 168 м (разом зі шпилем - 231 м) має 3288 кімнат.
Сьогодні хмарочос виконує функції офісної будівлі і виставкового центру з найбільшим в країні конференц-залом, розрахованим на 3 тисячі чоловік. В наші дні палац входить в десятку найвищих будівель Європи.
 


X