календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Бібліографи Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова підготували відеорозповідь «Сестри Гозадінови» з циклу «Історія Херсона в назвах вулиць». Йдеться у ній про трьох видатних жінок - подвижниць жіночої освіти на Херсонщині, імена яких тривалий час були незаслужено забуті.

  

Є в Херсоні затишний провулок, який називається провулком Сестер Гозадінових. Але чи знають його мешканці, як і решта херсонців, ким були ці жінки, які залишили незаперечний слід в історії Херсонщини? А були вони зачинательками жіночої освіти в Херсоні.

 

Середина ХІХ сторіччя. Херсон – столиця губернії, але без жодного жіночого навчального закладу. Втім усе змінилося після приїзду до міста трьох заможних панянок з Криму - Софії, Марії та Олени Гозадінових. Що відбувалося далі, як Херсон став престижним центром жіночої освіти – про все це йдеться у нашому відео.

 

Своєю подвижницькою працею сестри Гозадінови за життя здобули глибоку вдячність та повагу, а потім було ціле століття забуття. З часом усе змінилося – про самовідданих освітянок вже є дослідження херсонських краєзнавців, а пам’ять про сестер увічнена в топоніміці Херсона. Тож, час і нам усім дізнаватися більше про видатних людей, що жили й працювали задля процвітання Херсонщини і які заслужили на нашу вдячність і добру пам’ять.

Приємного перегляду!!!
 

X