Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Ронда — місто, що зависло над прірвою!

Ронда — найдавніше поселення, де кельти, фінікійці, римляни й араби залишили свою багату спадщину!
Захоплює тут все — від незвичайних пейзажів, що відкриваються практично з будь-якої точки міста, до якоїсь навіть лякающої концентрації пам'яток на всій 481 кв.км площі цього міста «білих будинків».
Ронда є батьківщиною кориди й саме тут знаходиться найстаріша в Іспанії арена для бою биків (Plaza de Toros de la Real Maestranza), побудована в 1784 році!
Саме на цій арені виступав Педро Ромеро — засновник сучасної кориди й найзнаменитіший уродженець міста. Він убив, як стверджують, за час своєї кар'єри 5.600 биків. Це він був першим, хто під час бою зліз з коня і став пішим битися з биком.
Цікаво, що арена Ронди не тільки найдавніша в Іспанії, але і найбільша в діаметрі! Крім того, це єдина арена з кам'яними бар'єрами.
І навіть не важливо, чи є ви любителем кориди або затятим її противником. Тут стираються стереотипи й приходить розуміння глибини культури, традицій і способу життя багатьох поколінь справжніх андалузців!
Тут можна пройтися фактично слідами кращих тореадорів Іспанії, відвідати музей кориди й навіть обійти всі «господарські» приміщення справжньої "плази де торрос".
У приміщенні, в якому тримають биків є спеціальні пристосування з натягнутими канатами для того, щоб випускати з клітки розлючену тварину.
Аналогічні «апарати дистанційного керування» встановлені в загонах і коридорах, за якими проводять биків на арену.
Корида — це не тільки бики й матадори, до арени примикають ще стайні, в яких містяться коні для пікадорів.
"Museo Taurino" - музей кориди й тореадорів, в якому виставлено все, що пов'язано з цим містичним дійством, включаючи афіші першої кориди, що пройшла тут відразу після відкриття арени, в 1785 році!
Місце, яке по праву можна назвати «візитною карткою» Ронди — це знаменитий Puente Nuevo (Новий міст). Він побудований в найвужчому, але одночасно і найглибшому (98 метрів) місці ущелини. Велична архітектурна споруда будувалася в період з 1755 по 1793 рік.
У середній частині мосту, між двома крайніми арками проглядається замуровані приміщення, з невеликим вікном — це колишня в'язниця, а сьогодні — це музей моста або Centro de Interpretacion del Puente Nuevo.
Трохи осторонь від Puente Nuevo, внизу, в ущелині, є ще два мости, один з яких, Puente Viejo (Старий міст), був побудований аж в 1616 році, а другий, Puente Arabe (Арабська міст) - зведений арабами на фундаменті зруйнованого моста, спорудження якого відноситься ще до періоду правління римлян!
Стара частина міста також таїть в собі багато цікавого. Наприклад, Собор Святої Діви Марії, перебудований з арабської мечеті, яка, своєю чергою, була побудована тут в XIII-XIV століттях ...
Ще один відгомін арабської культури — ворота Almocabar, побудовані в XIII столітті.
Напевно в цьому і є Ронда — місто, не підпорядковане логіці, місто змішання традицій і культур, місто вабливе і містичне, місто, що зависло над прірвою!