календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Народився 1 вересня 1958  року в Херсоні. Сергій був складною дитиною: частенько бився з хлопчаками, бив скло, міг умовити весь клас замість уроку піти в кіно. Декілька разів його навіть виключали зі школи.

Батьки Сергія були простими людьми. Мати родом з глухого села на Західній Україні, закінчила сім класів і все життя працювала диспетчером на автобусній станції. Батько спочатку був шофером, потім закінчив інститут і почав працювати на керівних посадах.

Про акторську професію Сергій Гармаш  навіть і  не думав — мріяв після школи вступити до морехідного училища. Вибір навчального закладк трапився майже випадково, обрано було той, де екзаменів якнайменше. Закінчивши Дніпропетровське театральне училище,  отримав професію актора лялькового театру. Потім  працював в Херсоні, виїжджав на гастролі по області.

Через два роки його призвали до армії — в будівельний батальйон у Туркменістані. Про ті часи Гармаш ніскільки не жалкує: «Я там навчився багатьом речам, які потім у житті знадобились: можу бути бетонником, стропальником, руками багато чого вмію робити».

У 1980 році, після служби, Сергій їде в  Москву вступати до театрального училища. Спочатку  він подав документи відразу до трьох навчальних закладів, але потім зупинив свій вибір на школі-студії  МХАТ. На екзамені Гармаш читав двадцятихвилинний  уривок із Достоєвського.

По закінченню у  1984 році школи-студії МХАТ (майстерня І. М. Тарханова) Гармаш був прийнятий до трупи  Московського театру  «Современник».

Сьогодні Сергій Гармаш один з провідних акторів театру з цікавим  та широким репертуаром: Лопахін у «Вишнёвом саде» А. П. Чехова, Старший брат в «Карамазовы и ад» за мотивами пізнього Достоєвського, Альфонс у «Трёх товарищах» Ремарка та Михайло в «Мурлин Мурло» Миколи Коляди, Перший міністр у «Ещё раз о голом короле» Леоніда Філатова.

У кіно Сергій Гармаш почав  зніматися з 1984 року. Перша роль - Урін у героїчній баладі Олексія Симонова "Отряд". З того часу знявся у 105 картинах, неодноразово відзначався кінематографічними преміями і призами.

За роль воєнрука в картині С.Соловйова «Нежный возраст» удостоєний призів «Ника» та « Золотой Овен». Лауреат премії «Золотой Орел» за роль у фільмі «Стиляги». Глядачі  впізнають його по серіалам «Каменська» та «Досьє детектива Дубровського», в яких Гармаш створив образи міліціонерів, хлопців простих, грубуватих, але дуже надійних.

У 2006 році удостоєний почесного звання народного артиста Росії.                                 

Дружина  Сергія Гармаша - Інна - також працює в "Современнике". Родина Гармашів виховує  дочку та сина.

Марус В. Гармаш о Гармаше // Новый фаворит. – 2003. – Сент. – С.28.

Попенко Е. Сергей Гармаш: «В кино снимаюсь в свободное время» // Новий день. – 2007. – 26 квіт.   

Сергей Гармаш стал почетным гражданином Херсона // Булава. – 2008. -11 сент.

Сурина А. Херсон – родина киногероев // Такі справи. – 2003. - № 3.

Яновский С. Родители актера Сергея Гармаша  познакомились… на репетиции // Гривна. – 2008. - № 15.

www.day.kiev.ua/128955/

www.epochtimes.com.ua/articles/view/10/9913.html

www.kinokolo.ua/argument/1741/

www.kinonews.ru/person_304/sergei-garmash

www.rusactors.ru/g/garmash/index.shtml

 

X