Цими днями відбулася довгоочікувана подія: вийшла друком книга відомої британсько-української письменниці Анни Шевченко " Навколо війни через 20 історій" (" Around the war in twenty stories").
З цієї нагоди в Лондоні в престижному клубі The Oxford and Cambridge club пройшов вечір подяки волонтерам, які з перших днів війни в Україні за покликом серця надавали допомогу людям, наповнювали надією зневірені душі.
Вечір подяки волонтерам розпочався хвилиною мовчання та виконанням Гімну України. Учасники переглянули відеоподяку Британії від героїв історій книги та звернення заступника міністра культури та інформаційної політики України Тараса Шевченка, який відзначив важливість донесення правди про війну в Україні до читачів всього світу.
Участь у презентації книги та вшануванні волонтерів взяли представники британського уряду, бізнесу, культури, освіти, української діаспори, керівники благодійних фондів, відомі журналісти. Серед гостей заходу були, зокрема, керівники Королівської Опери, Британської бібліотеки, Національних архівів тощо.
За сприяння Держкомтелерадіо книга була безкоштовно надрукована у межах благодійної акції "Українським дітям - українську книгу" на Харківській книжковій фабриці "Глобус". З Харкова в Лондон наклад видання доставили українські волонтери.
Всі історії в цій книзі реальні, і одна з них, яка називається "Книга" ("The Book"), присвячена Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва імені Б.А.Лавреньова.
Пані Анна знайшла цікавий казковий формат: розповідь про бібліотеку, бібліотекарів, події в Херсоні, які відбувалися під час окупації, ведуться від імені Книги. Це особлива Книга, вона про хоробрих воїнів-херсонців, які загинули в зоні АТО у 2014 - 2016 роках. Стоїть вона на другій поличці виставки " Мужність нескореної нації", багато знає і пам'ятає, бо є хранителькою часу. Книга чула, про що домовляються бібліотекарки та розповідає, як вони переховували найцінніші книги, як відмовилися працювати на окупаційну владу, навіть не зважаючи на загрозу арешту і "підвал".
Зараз життя поступово повертається в бібліотеку. Вона відкрита для своїх читачів, тих, хто під час окупації намагався пройти повз бібліотеку, щоб ще і ще раз побачити Український Прапор, який на диво майорів над бібліотекою до серпня 2022 року.
І ось тепер завдяки книзі талановитої письменниці, людини-патріота Анни Шевченко якомога більше людей в Україні, Британії дізнаються про бібліотекарів, хто ризикуючи своїм життям рятували книги, майно, картини, документи.
За словами авторки, кошти від продажу книги підуть на фінансування протимінного обладнання для фермерів, придбання ліків для дитячої лікарні у Львові, доставку тактичнів засобів медицини на передову, на підтримку юнацької бібліотеки в Херсоні та притулку для собак у Харкові.