календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ми вже відвідали з вами Валенсію, Мадрид, Більбао, Барселону. Хочете що-небудь незвичайне? Пропонуємо вам відправитися в турне по північних містах Іспанії. Північна Іспанія - дивовижна земля з гористими ландшафтами, зеленими долинами і нескінченними піщаними пляжами, що протягнулися уздовж узбережжя Біскайської затоки. Уздовж старовинної паломницької дороги Каміно де Сантьяго стоять численні храми, пам'ятники і монастирі.

Саламанка

Один з найкрасивіших північних міст Іспанії - Саламанка (Salamanca). Він відомий з часів стародавніх иберов. Основний архітектурний ансамбль міста сформувався в епоху Ренесансу. Саме в Саламанці зародилися унікальні іспанські стилі зодчества - платереско і чурригереско. Яскраві зразки місцевої архітектури можна побачити в Старому місті, повністю включеному до реєстру ЮНЕСКО. На Пласа-Майор і в Університетському кварталі зосереджено безліч чудово збережених старовинних будівель, побудованих з золотисто-бежевого каменю, видобутого в кар'єрах біля Саламанки. При світлі західного сонця місто здається золотим.

  

Сантьяго-де-Компостела

Місто Сантьяго-де-Компостела (Santiago de Compostela) знаменитий нескінченними галереями старого центру. Криті портики пов'язують монастирі, церкви, старовинні палаци в єдиний гармонійний ансамбль. Сантьягскій собор - найбільший скарб міста, католицька святиня світового масштабу. Прекрасна базиліка Святого Якова, яка зосередила в собі досягнення різних архітектурних стилів, варто на площі Обрадоіро. Місто Сантьяго є кінцевою точкою паломницького шляху Святого Якова, тому його часто називають «християнської Меккою».

  

Памплона

Памплона (Pamplona), заснована ще в античну епоху, вважається одним з найкрасивіших міст Іспанії. У середньовічному центрі Памплони туристів зустрічають звивисті бруковані вулиці, зелені парки, простора Площа дель Кастільо, оточена будівлями XVIII століття. Добре збереглися старовинні міські стіни Памплони, цитадель Сьюдадела і форт. На дзвіниці готичного Кафедрального собору встановлено найбільший у всій Іспанії дзвін.

  

Доностія Сан-Себастьян

Мовою басків назва міста Сан-Себастьян (San Sebastián) звучить як «Доностія». Історичний центр міста знаходиться на західному березі річки Урумеа. Найкрасивіший храм Доностії - базиліка Санта-Марія в стилі бароко. Сан-Себастьян називають «північним Парижем, побудованим на березі океану». Його архітектурний вигляд радикально відрізняється від зодчества інших міст Іспанії. Тут переважають французькі мотиви. Оригінальною емблемою міста вважається «Гребінь вітрів» - абстрактна інсталяція роботи Едуардо Чілліди, вмонтована в кам'яну набережну.

  

Асторга

У місті Асторга (Astorga) збереглися пам'ятки національного значення античного періоду: давньоримські стіни, руїни терм і акведука, залишки форуму. Прекрасний Асторгскій собор, який з'єднав в собі готичний, ренесансний, бароковий стилі. У місті Асторга (Astorga) збереглися пам'ятки національного значення античного періоду: давньоримські стіни, руїни терм і акведука, залишки форуму. Прекрасний Асторгскій собор, який з'єднав в собі готичний, ренесансний, бароковий стилі. Символом міста вважається Палац Єпископів - творіння геніального Гауді. Казково красивий Palacio Episcopal побудований в дусі середньовічних французьких замків. Асторгу часто називають «Червоним містом». Більшість будівель на міських вулицях збудовано з місцевого яскраво-червоної цегли.

  

Луго

Древній Луго (Lugo) з усіх боків оточений чудовими ландшафтами, сосновими і евкаліптовими лісами. Історичний центр міста огороджений муром, яка вціліла з римської епохи. Це найстаріша з оборонних стін, що збереглася в Іспанії. Її протяжність становить понад 2 км, ширина - 6 м. По високому гребеню цієї стіни можна гуляти, милуючись краєвидами міста. У старому центрі старовинного галісійського Луго збереглося безліч пам'яток архітектури різних часів. Дивно гарний романо-готичний ансамбль площі Санто Домінго. Головний собор Луго своєю архітектурою нагадує знаменитий храм Сантьяго де Компостела.

  

Леон

Місто Леон (León) був заснований на місці давньоримського військового табору. Від античної епохи тут залишилося небагато: лише руїни римських споруд збереглися в підземеллі під Леонським собором. Леон - невелике, не дуже багатолюдне місто. Туристів тут небагато, проте в старому центрі є кілька справжніх перлин архітектури. Історична частина Леона повертає туристів в атмосферу Середньовіччя. Головна визначна пам'ятка міста - Кафедральний собор, величезний храм Санта-Марія-де-Леон. Є в Леоні і творіння Антоніо Гауді - Будинок Ботінес, побудований в середньовічному дусі з елементами стилю модерн. Найяскравіший шедевр сучасної архітектури Леона - Музей сучасного мистецтва, MUSAC. Ця будівля з футуристичним різнобарвним фасадом, побудована в 2005 році, стала унікальним арт-об'єктом, що приніс Леону міжнародну славу.

  

 Бургос

Центру Бургос (Burgos) притаманний неповторний шарм іспанської   старовини. Гостей міста зачаровують прекрасна Пласа Майор, вузькі вулички, палаци і храми. Тут збереглася середньовічна фортеця з мережею підземних тунелів. Від неї до собору веде мальовнича набережна-променад. Над черепичними дахами містечка піднімаються ажурні вежі готичного собору - неймовірного, піднесеного, нереально красивого. Цей храм став символом Бургос. Одним з перших іспанських об'єктів він був занесений в список ЮНЕСКО.

  

Ов'єдо

Місто Ов'єдо (Oviedo) стоїть біля підніжжя Монте Наранхо, посеред зеленої рівнини і тінистих фруктових садів. Всі його основні визначні пам'ятки зосереджені в історичній частині. Собор Сан-Сальвадор побудований в пізднеготическому стилі; навколо нього стоять ренесансні та барокові палаци, будівлю університету XVII століття. В околицях Ов'єдо збереглися зразки унікальної дороманской архітектури Іспанії.

  

 

X