календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Державний прапор Данії привертає увагу своїм яскравим виглядом та унікальною історією. Він також вважається символом цієї держави. Він представляє собою червоне прямокутне полотнище із зображенням білого скандинавського хреста — прямого хреста, вертикальна хрестовина якого зміщена до краю полотна. Співвідношення довжини прапора до ширини складає  18,5:14, такі пропорції національного прапора були прийняті у 1926 році і з того часу не змінювались.Свій стяг данці називають прапором Даннеброг. Слово "Даннеброг" походить від фрізійського слова "Дан", тобто "червоний", і слова "Брог", що означає "забарвлене полотно". Прапор Даннеброг вперше з'явився у данців 15 червня 1219 року. Згідно з переказами, цей прапор нібито впав з неба під час битви данців з язичниками. Тому червоне поле цього прапора символізує битву, під час якої він з'явився, а білий хрест - символ неба - нагадує про джерело його походження. Після такого знаку данці здобули перемогу, а прапор вважали «Божим подарунком». Після цієї значної події в історії держави, сад царя прикрасила постать лицаря з мечем, на якому зображено Даннеброг. Згідно з легендою, історія прапора починається з XIV століття. Виходячи з цього, він вважається найстарішим прапором у всьому світі. Прапор був  встановлений у 1748 королем Фредеріком V. Цей монарх визначів розмір прапора у співвідношенні - 14:17. Спочатку його позиціонували як торговий прапор. З появою датського прапора пов'язують відразу кілька легенд. Одна пов'язана з королем Вальдемаром II. Римський Папа Гонорій III дарував йому прапор із християнською символікою як знак благословення на хрестовий похід проти язичників-естів. Військо датського короля Вальдемара II, згодом прозваного Переможцем, висадилося неподалік Коливані і, захопивши городище, розташувалося біля пагорба (сучасні Тоомпеа). 15 червня 1219 року загони естів напали на датське військо на чолі з королем та єпископами. Ця атака була настільки несподіваною, що частина датських загонів почала відступати. Тоді єпископи піднялися на пагорб і звернулися до Бога про допомогу. Несподівано з небес опустилося велике червоне полотнище з прямим білим хрестом. Впевнені у Божому знаку данці підбадьорилися і перемогли язичників. День перемоги в Битві при Коливані, відомій також під назвою Битва Вальдемара, став відзначатись як день народження Даннеброга. На початок 13 століття прапор був червоним полотном з перевернутим хрестом. Королі додатково наносили на нього герб та 3 корони. Інші країни Скандинавії, відлучившись від Данії, видалили зі своїх прапорів малюнки, окрім хреста. Історики вважають, що перший прапор, отриманий згідно з легендою, був загублений під час битви при Геммінгштедті. Сталося це 1500 року. Понад 50 років реліквія повернулася до країни. Її дбайливо зберігали до 1660 року. Потім полотно розсипалося через старість, і вважається безповоротно загубленим. У 1893 році символ Данії зазнав нових змін. Він став яскраво-червоним. Перевернутий білий хрест залишився без змін.

    

Прапор Денмарк для данців є не просто символом держави. Легенда про його появу передається з покоління до покоління. Ось ще кілька цікавих моментів, у яких використовують зображення державного стягу:

 • Данський художник Крістіан Август Лоренцен присвятив символу держави цілу картину, визнану справжнім витвором мистецтва.
 • У 1915 році було видано указ, який проголошує, що на території країни громадянам забороняється піднімати інші прапори. Виняток становили полотнища з аналогічним дизайном (Норвегії, Швеції, Фарерських островів тощо). Для цього потрібно отримати додатково дозвіл. Обов'язковою умовою є наявність одночасно піднятого Даннеброзького прапора.
 • Полотно згадано у пісні «Я народився в Данії», автором якої є відомий у всьому світі Г.Х. Андерсен.
 • Вчені припускають, що прапор був раніше не горизонтальним, а вертикальним. Тому центр хреста трохи зрушений до держака.
 • Під час спортивних змагань данці малюють на своєму обличчі символіку країни.
 • У державі діє закон, згідно з яким полотнище із зображенням хреста піднімають на світанку, а спускають на заході сонця.
 • Продукти, вирощені та вироблені на місцевій фермі, позначаються маленькими прапорцями.
 • Данці зустрічають своїх родичів та друзів з-за кордону разом із національним прапорцем. У громадян цієї країни це вважається певним обрядом.
 • Перед святом балкон квартири часто прикрашають державним прапором.
 • Влітку в Саду датського короля в Таллінні проходить свято, присвячене Даннеброгу. Захід має успіх у туристів. Усі, хто приїжджає до цієї країни, обов'язково зустрінуть на вулицях національний прапор держави.
 • Народ Данії досить патріотичний, тож прапор можна побачити на автомобілях, державних закладах, будинках, музеях.
X