календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Управління культури Херсонської облдержадміністрації

Обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова
 


Інструктивно-методичний лист
щодо участі в обласному інтернет-проекті «Навколо портрета Каменяра»
(до 160-річчя від дня народження Івана Франка)Шановні колеги!

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова у зв’язку із  Указом Президента України (№687/2015 від 8 грудня 2015 року) «Про вшанування пам'яті Івана Франка» та з метою популяризації  української літератури і просування читання в молодіжне середовище, започатковує обласний інтернет-проект «Навколо портрета Каменяра» (до 160-річчя від дня народження Івана Франка) із залученням платформи Facebook та сервісу Hangouts платформи Google+ та програми Skype.

Традиційно створена спільнота у соціальній мережі Facebook «Навколо портрета Каменяра» буде акумулювати інформацію щодо проведених заходів для молоді в ЮСП бібліотек області, ваші думки та пропозиції. Підведення підсумків проекту відбудеться на обласному семінарі-практикумі «Сучасна бібліотека в процесі європейської інтеграції» у листопаді 2016 року.

Наші рекомендації зорієнтують вас на підготовку та проведення  в рамках проекту як традиційних, так і інноваційних заходів: інтерактивних, із залученням сучасних інформаційних технологій та веб-ресурсів.

Книжкові виставки

•    виставка-портрет «Безмежні світи Івана Франка»
•    виставка-декорація  «Пророк-ватаг, ратай-співець» - яка може стати декорацією до масового заходу. На її тлі проводять захід, з неї беруть книги, та будь-які, представлені речі, до неї звертаються.

Інтерактивні заходи

•    Франко-квест до Дня поезії «Усе життя – як пісні передмова» (А.Малишко)
•    Франко-фест «О де мені знайти слід генія на камені старому?» (Д.Павличко) (читання улюбленої поезії, віртуальна екскурсія на батьківщину І. Франка або визначних місць, пов’язаних із ним)
•    поетичний non-stop «Хтось добрим словом і мене згадає…»

Віртуальні заходи

•    веб-екскурсія «Шляхами Івана Франка у Львові» з використанням інформаційних технологій, наприклад програми Google Планета Земля
•    онлайн спілкування з колегами  у формі поетичного рандеву: «Тричі мені явилася любов» (тема кохання у творчості Івана Франка), яке можна провести використовуючи cервіс Google Hangouts або програму Skype
•    онлайн флешмоби та лонг-моби із залученням сучасних різноманітних девайсів (cмартфони, айфони, айпади, ноутбуки, нетбуки і таке ін.) з використанням програми Skype  та сервісу Hangouts платформи Google+ та медіа-каналів і відео-хостінгу YouTube.

Long-mob (від англ. long – довгий строк, тривалий період; від англ. mob - натовп) – заздалегідь спланові дії, які відбуваються впродовж тривалого періода. Можна організувати у бібліотеках района лонг-моб, присвячений Івану Франку, який буде включати в себе декілька заходів, проведених в зазначений термін.
Беручі до уваги, що ювілей Івана Франка 27 серпня 2016 року, для популяризації його творчості можна широко використати заходи бібліотеки open-air, а саме: бібліотечні галявини, парки, сквери, книжкові алеї, бульвари тощо.

Шановні колеги, будь ласка, скористайтеся запропонованими рекомендаціями, трансформуйте заходи так, як вам подобається. Після їх проведення, будь ласка, виставляйте інформацію та фото в групі на Facebook «Навколо портрета Каменяра».

 

 

Зав. НМВ Херсонської обласної

бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова                                                              І.І.Тарадименко

                           
 

X