календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Подорож крізь віки з Олексою Паталахом!

11.09.2020

Степ! Безмежний як Всесвіт з розкішними долинами, повноводними ріками, непрохідними плавнями! Майже сто тисяч років тому людина пов’язала своє життя зі Степом. Тут, один на один з його стихіями, вона навчалась виживати: полювати на великого і малого звіра, захищати себе від холоду і ворогів. Тут, один на один з богами Степу, вона пізнавала всесвіт, шукала своє місце в ньому. Звідки вона прийшла? Хто були її предки? Можливо могутній вепр - цар звірів степу, або великий Індра, що подарував людині вогонь. А може це безстрашний Таргитай, або богатир-Палван? Ніколи не вичерпається допитливість людини, яка прагне дізнатися, що відбувалося на землі, де вона народилася і живе, що було до неї, як жили її прародичі, що переживали, з якими труднощами стикалися, як їх переборювали; про їх одяг, свята і будні - всю різнобарвну палітру життя. Історики-краєзнавці – це люди, що мають покликання до пошуку відповідей на ці запитання. Тим паче, що ресурс для краєзнавчої діяльності в нашому краї настільки значний та багатий, що вистачить, мабуть, на кільканадцять поколінь дослідників.

Сьогодні ми представляєм історика-краєзнавця, письменника, реконструктора, неймовірно цікавого співрозмовника Олексу Паталаха і його книгу «Відлуння Великого Степу. Історія Північного Причорномор’я в особах».  Олексу цікавлять різні часи,  історичні постаті, які проявили себе як масштабні, державні особистості. В своїй книзі він захоплююче відобразив історію Північного Причорномор’я. Північне Причорномор’я - своєрідний, надзвичайно цікавий край! Важко повірити, але саме неозорі його рівнини були головним полігоном для багатьох народів, що заселяють нині значні території Європи і Азії. Вони тут утверджувались і залишили для нащадків численні свідчення свого становлення, життєвого устрою і участі у жорстоких битвах, що точилися майже безперервно за перерозподіл земель і сфер впливу.
    Унікальність цієї книги в тому, що Олекса не веде свою розповідь як академічний історик, оперуючи лише сухим набором фактів та подій - він подає історію краю в особах: від діянь наймогутнішого царя скіфів Атея, якому вперше вдалося об'єднати розрізнені скіфські племена в єдину державу, до мужнього оборонця козацької вольності - запорозького полковника Опанаса Колпака. Ми запрошуємо Вас, читач, у мандрівку в минуле, мандрівку у віки, які занурились під землю. Туди де мудрість давніх поколінь - німа, а сумління - щире. Ми запрошуємо прочитати чудову книгу і відчути дивовижний зв’язок тисячоліть.


X