календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

У 2022 році легенді німого кіно, актрисі Мері Пікфорд, виповнилося б 130 років. Вона народилася в Торонто, Канаді, 8 квітня 1892 року. Історію світового кінематографа неможливо уявити без її імені. На початку XX століття ця американська актриса мала феноменальну популярність і була відома практично у всіх куточках земної кулі.Народилася дівчинка, яка отримала при народженні ім'я Гледіс, в сім'ї різноробочого Джона Чарльза Сміта та швачки Шарлотти Хеннессі. У Гледіс були молодші брат та сестра. Дитину хрестили двічі (у католицькій та методистській церквах) — так вирішила мати, яка хотіла догодити родичам з обох боків, адже вона була із сім'ї ірландських католиків, а батько доньки із сім'ї методистів. Коли їй було шість років, батько, який зловживав алкоголем, помер від крововиливу в мозок. Після смерті чоловіка Шарлотта, щоб забезпечити сім'ю, стала тримати пансіон. За порадою одного з постояльців вона заради додаткового заробітку стала грати разом з дітьми в місцевому театрі Princess Theatre. Таким  чином 8 січня 1900 року семирічна Гледіс  дебютувала на сцені у постановці «Срібний король». На виставі були присутні канадські солдати, які мали поїхати до Південної Африки воювати з бурами. У 1901 році родина дівчини вирушила з гастролями Америкою і п'ять років виступала у водевілях і мелодрамах.

    

У 1907 році п'ятнадцятирічна Гледіс  добилась аудієнції у продюсера Девіда  Беласко і отримала маленьку роль у п'єсі «Уоррена з Вірджинії» з гонораром у 25 доларів на тиждень. За наполяганням Беласко вона змінила своє ім'я на псевдонім – Мері Пікфорд  - і 3 грудня дебютувала на Бродвеї. Актриса вважала кінематограф менш значущим мистецтвом, ніж театр, але тим не менше на початку 1909 року звернулася на кіностудію Biograph Studios. Режисер Д.У. Гріффіт  влаштував дівчині проби і, так як їх результати задовольнили його, в той же день зняв її в короткометражці «Самотня вілла». Мері, яка з самого початку кар'єри виявляла ділову хватку, наполягла на гонорарі в 10 доларів на день, і режисер  погодився (при тому, що зазвичай платив акторам вдвічі меншу суму). Її перша роль стала початком її успіху в чорно-білому кіно. Мері перебралася до Голлівуду. У 1909 році він зняв акторку більш ніж в 50 фільмах. Це було обумовлено тим фактом, що виробництво на зорі кінематографа забирало трохи часу - фільми, що займали одну бобіну кіноплівки, тривали не більше 12 хвилин і часто знімалися практично без сценарію. Мініатюрна актриса дуже швидко набула популярності у глядачів, прославившись в амплуа інженю, і приносила студіям стабільний дохід. Гонорари Мері становили п'ятнадцять тисяч доларів на рік.

     

Актриса тричі була одружена. 7 січня 1911 вісімнадцятирічна Пікфорд вийшла заміж за Оуена Мура, актора ірландського походження, в дуеті з яким часто знімалася. Її мати, яка протягом багатьох років мала великий вплив на Мері, не поділяла симпатію дочки до Мура, тому деякий час подружжя приховувало від неї свої стосунки. Їхній шлюб виявився невдалим через алкоголізм Мура та його неприйняття популярності дружини. Починаючи з 1914 року вони жили роздільно, а потім Пікфорд зав'язала роман з Дугласом Фербенксом, який на той час він виступав на Бродвеї і незабаром став таким же знаменитим у кіно, як і Мері. Деякий час вони зберігали свій зв'язок у секреті від оточуючих. Так як Фербенкс був одружений, Пікфорд побоювалася, що розголос приведе до скандалу і не хотіла псувати свою бездоганну репутацію. Під час Першої світової війни Мері Пікфорд разом з Чарлі Чапліном і Дугласом Фербенксом виступала в американських містах і закликала жителів підтримати армію. Завдяки їхнім зусиллям було зібрано чимало коштів, а Мері Пікфорд стала національним символом Америки того часу. На честь Пікфорд один з армійських полків став неофіційно називатися «Барашки Мері», а також її ім'ям назвали дві гармати. У 1918 році Мері Пікфорд отримала звання почесного полковника. Ніжна і безпорадна на екрані, у житті актриса мала залізну хватку. У 1916 році заснована нею власна кінокомпанія Mary Pickford Companys надала зірці чорно-білого кіно майже виняткові права на її фільми, право обирати режисерів, акторів другого плану, право брати участь у монтажі та затверджувати рекламні компанії фільмів. І, звісно, обирати ролі собі. Пікфорд отримувала половину прибутку від прокату фільмів та десять тисяч доларів на тиждень. Пікфорд знімалася в милих трагікомедіях «Як ти могла, Джин?», «Полліанна», «Мильна піна» та «Серце гір» в амплуа забавної дівчинки, викликаючи захоплення в глядачів, а в житті правила бізнесом твердою рукою.В 1919 році Пікфорд разом з Дугласом Фербенксом, Чарлі Чапліним і Д. У. Гріффітом, створили власну кінокомпанію United Artists, що займалась прокатом фільмів. Пікфорд перетворилася на впливову персону у кінематографі.

  

2 березня 1920 року Пікфорд нарешті розлучилася з Муром, і в пресі почали циркулювати чутки про її можливий шлюб з Фербенксом. Незважаючи на те, що актриса заявила про безпідставність подібних чуток, 28 березня вона все-таки вийшла за Фербенкса (актор став вільний ще в листопаді 1919 р.). Церемонія пройшла в закритому колі — не було запрошено навіть їхніх близьких друзів, включаючи Чапліна, — а свідками виступили зведений брат нареченого Джон Фербенкс і акторка Марджорі Доу. 19 травня 1920 року молодята відплили на пароплаві «Royal George» до Європи і провели там все літо. Після медового місяця зоряне подружжя оселилося разом у величезному маєтку Фербенкса неподалік Лос-Анджелеса, яке отримало назву від злиття їхніх імен — Пікфер. Протягом 1920-х років Пікфорд і Фербенкс складали найвідомішу подружню пару Голлівуду. На прийомах, які проводилися в їх маєтку, збиралася верхівка артистичної, політичної та інтелектуальної спільнот тих років.

    

 В той час фільми за її участю виходили один за одним -  «Світло кохання», «З чорного ходу», «Тес із Країни бур». Але дитячі та дівочі ролі, які грала вже доросла актриса, дедалі менше збирали у залах глядачів. У березні 1928 року від раку грудей померла мати Пікфорд, і актриса важко переживала її смерть . У тому ж році вона вирішила остаточно порвати з дитячим іміджем і обстригла свої прославлені золоті локони. На цій події були присутні журналісти, і її фотографії  з перукарського салону потрапили на перші шпальти газет. У 1930 році і цей шлюб актриси розпався. Через щільний знімальний графік подружжя проводило один з одним мало часу. На початку 1930-х він захопився британською актрисою леді Сільвією Ешлі, і цей роман підвів межу під його шлюбом з Пікфорд. Вони почали жити окремо і розлучилися 10 січня 1936 року. З появою перших звукових фільмів слава Пікфорд зменшилася. З метою нагадати про себе глядачеві та повернути колишню велич, Мері знялась у драмі «Кокетка». За роль у цьому фільмі акторка здобула премію «Оскар». Зал аплодував стоячи. Наступні фільми за її участю не мали касового успіху, кохання глядача примхливе. І Пікфорд відмовилася від подальших зйомок. Третій шлюб з актором та джазовим музикантом Чарльзом «Бадді» Роджерсом виявився найтривалішим. У 1943 та 1944 роках пара всиновила хлопчика та дівчинку. Із третім чоловіком Мері прожила сорок років.

    

За Пікфорд тривалий час зберігався статус впливової особи в Голлівуді навіть після того, як вона перестала зніматися. Протягом 1940-х років вона займалася продюсуванням фільмів, випустивши, серед інших, драму «Спи, моє кохання» (1948) з Клодетт Кольбер та комедію «Щаслива любов» (1949) з братами Маркс. Її приватне життя, тим часом, було далеким від благополуччя. За кілька років вона втратила одного за іншим своїх близьких родичів. В 1928 році померла її мати, в 1933 - брат Джек, в 1936 - сестра Лотті.Наприкінці життя Пікфорд, яка страждала на депресію, скоротила спілкування з близькими і захопилася алкоголем. Вона ігнорувала фотосесії та отримання кінопремій. В 1976 році Пікфорд була удостоєна почесного «Оскара» за внесок  у розвиток кінематографа. На церемонію вручення вона не приїхала. В 1979 році Пікфорд померла, як і її батько, від крововиливу в мозок. Поховали легендарну акторку на цвинтарі меморіального парку Forest Lawn у Каліфорнії, поряд з матір'ю, братом та сестрою, зі смертями яких вона так і не змирилася.

Переглянути стрічки за участі акторки ви можете за посиланням:

The Lonely Villa (1909) - Oldest Surviving Film Appearance of MARY PICKFORD - https://www.youtube.com/watch?v=D7vbLTDV57E

TESS OF THE STORM COUNTRY (1914) -- Mary Pickford, dir. by Edwin S. Porter - https://www.youtube.com/watch?v=2LJTF5aO3yg

Pollyanna 1920 Starring Mary Pickford Directed by Paul Powell - https://www.youtube.com/watch?v=Bn8fE2q5UQs

Мильна піна (1920 рік) - https://www.wikiwand.com/uk/Мильна_піна

 

X