календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Підвіска - вишиванка

16.05.2024

У Всесвітній день вишиванки до майстерні «Творчі» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова завітали її завсідники на черговий майстер-клас «Підвіска – вишиванка».
Всесвітній день вишиванки - молоде свято, відзначати яке почали лише в 2006 році. Але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї. На жаль, сьогодні, у День вишиванки, в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Проте долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто вдягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.
Тож, учасникам майстер-класу запропонували пофантазувати і зробити власний вишиваний аксесуар на дерев`яній основі. Майстриня розповіла, що існує понад 100 технік вишивання,  окрім популярного хрестика. Дітей дуже вразила одна із найдавніших вишивок … соломою, якою володіють небагато людей у світі. Одяг, оздоблений соломою, виглядає так, ніби прикрашений золотом.

Також звернули увагу і на основні кольори в українській вишивці: білий, червоний, синій, жовтий і зелений. Ця п`ятірка кольорів симолізує таке: білий – чистоту і святість, червоний – сонце і захист, жовтий – життя та процвітання, синій – небо, воду та душевний спокій, зелений –процес народждення та росту.

Зі щирими емоціями та трепетом дівчатка вишивали свій перший орнамент, застосовуючи декілька варіантів швів: назад голка, уперед голка, зигзаг та хрестик.
Час сплинув швидко, кожна з дівчат пішла додому, окрилена ідеями. Будемо сподіватися, що вони будуть обов`язково втілені на полотні.


X