До Всесвітнього дня здоров'я працівники відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели біографічну мозаїку «Перший лауреат Нобелівської премії – Еміль Адольф фон Берінг» для учнів старших класів ЗЗСО № 4 на платформі ZOOM.
Старшокласники дізнались про життя і діяльність німецького лікаря, творця протидифтерійної сироватки, першого лауреата Нобелівської премії з медицини та фізіології 1901 року - Еміля Адольфа фон Берінга.
У Різдвяну ніч 1891 перший зразок сироватки отримали вмираючі від дифтерії діти. Багато хто був врятований, успіх був очевидний! Берінг уславився «рятівником дітей», про нього молилися у всіх храмах Берліна, немов про кайзера. Проте сироватка допомагала далеко не завжди. Автор вакцини продовжував експериментувати… Згодом у роки Першої світової війни Берінг організував потужне виробництво протиправцевої та протидифтерійної вакцин. На полях битви життя тисяч солдатів було врятовано його протиправцевою вакциною. За це він отримав нагороду, якої зазвичай не удостоюються цивільні лікарі – Залізний хрест.
Еміль Адольф фон Берінг відіграв надзвичайно важливу роль у медичній науці, винайшовши антитоксин для лікування дифтерії. Його винахід значно змінив медичну практику, забезпечивши ефективний засіб проти цієї смертельної хвороби. Еміль Адольф фон Берінг залишається прикладом людини високої медичної компетентності та громадської відповідальності, яка докладає зусиль для збереження життів та поліпшення якості медичного обслуговування.