календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


1.    На сайті ХОБЮ зайдіть до Е-бібліотеки. В ній на «полиці» «Наші видання» знайдіть довідник «Історія Херсона в нових назвах вулиць», завантажте його та за допомогою алфавітних покажчиків дізнайтеся, на честь якого гетьмана перейменовано колишню вулицю 9 січня.

2.    Хто з відомих козаків зображений на одній з картин, що представлена у  віртуальній галереї живопису херсонської художниці, представниці наївного мистецтва Олени Рибальченко, яка експонується на сайті ХОБЮ?

3.    Назвіть місто, під яким відбулася ключова переможна битва козаків в Московсько-козацькій війні наприкінці 50-х років ХVІІ століття.

4.    На сайті ХОБЮ розшукайте «Літературну мапу Херсонщини». За допомогою алфавітного покажчика імен знайдіть персоналію Віктора Вальда (справжнє прізвище Михайлов) та дізнайтеся, який його історичний  роман був визнаний «Кращою книгою Херсонщини» у 2019 році?

5.    Назвіть сучасне українське село, на території якого була розташована Кам’янська Січ.

6.    На сайті ХОБЮ в розділі «Краєзнавство» дізнайтеся, хто з херсонських письменників став лауреатом Всеукраїнської премії ім. Богдана Хмельницького? 

7.    Вкажіть прізвисько волинського князя та гетьмана, який побудував перший замок-фортецю на острові Мала Хортиця.

8.    За допомогою Е-каталогу ХОБЮ дізнайтеся, чи є у бібліотеці роман про козацького полковника Івана Богуна. Якщо є – вкажіть прізвище автора цього роману та відділи книгозбірні, у яких ця книга зберігається.

9.    Херсонський живописець Дмитро Катинін завжди цікавився героїчною історією козацтва. Це надихнуло його на створення ряду полотен, присвячених даній темі. Назвіть картину митця, написану в першій половині 1990-х років. Скільки персонажів зображено на цьому полотні?

10.     Назва якої херсонської річки пов’язана з козацьким титулом? Назвіть її.

11.     На сайті ХОБЮ в розділі «Бібліотека» відкрийте сторінку «Нові надходження». На віртуальній виставці інформаційно-бібліографічного відділу з’ясуйте прізвище херсонського письменника – автора художньо-історичного нарису «Козацький степ». Зі змісту книги дізнайтеся, яку з козацьких січей описує автор?

12.      Історія запорізького козацтва так захопила одного з видатних російських живописців, що він присвятив її вивченню майже два десятиліття, і в результаті натхненної праці створив два визначних полотна – «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Дізнайтеся, який військовий діяч став прототипом образу головного історичного персонажа картини. Вкажіть прізвища цих двох осіб – героя картини та його прототипу.

13.     За часів козацтва ця укріплена споруда з військовим гарнізоном, великим запасом провіанту та озброєння призначалася для  тривалої кругової оборони. Як вона називалась?

14.     Вкажіть прізвисько козацького старшини родом з Херсонщини, який командував ескадрою запорозьких чайок в Прогноївській паланці (тепер село Геройське, Голопристанського р-ну Херсонської обл.), а пізніше був обраний першим кошовим отаманом Чорноморського козацького війська.

15.     Нарешті останнє питання! Щоб відшукати відповідь, вам знову необхідно відвідати Е-бібліотеку ХОБЮ. В ній на «полиці» «Наші видання» знайдіть довідник «Історія Херсона в нових назвах вулиць», завантажте його та з 2-го розділу дізнайтеся, на честь якого козацького полководця перейменовано колишню вулицю Ілліча.

Перший етап завершено!

ДРУГИЙ ЕТАП

X