календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Норвегія вабить мандрівників суворою красою Північної Європи — скелястими берегами, гірськими річками й водоспадами, висококласними гірськолижними курортами й мальовничими маршрутами для хайкінга в національних парках.
Однак пам'ятки Норвегії — це не тільки природа, а й пам'ятники архітектури та мистецтва, які створені та тремтливо оберігаються норвежцями. Пропонуємо вашій увазі популярні серед мандрівників місця з цікавими й незвичайними пам'ятниками, скульптурами та статуями, які присвячуються людям, подіям, тваринам, транспорту та ін.


1.Пам'ятник Рузвельту — присвячений американському президенту, розташовується на набережній біля Нової Ратуші. Висота монумента досягає 3-х метрів, а виготовлений він з бетону.

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32883

2.Пам'ятник Черчиллю — він становить собою масивну фігуру у вигляді Черчилля, який прогулюється. Скульптура встановлена на мармуровому п'єдесталі прямокутної форми й має висоту 2,5
http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/33145

3.Пам'ятник Перу Аабелю — монумент присвячується національному акторові кіно і театру. Статуя представлена у вигляді фігури актора, яка встановлена на кам'яній основі. Загальна висота становить близько 3 м
http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32752

4. Гармати Акерсхус — старовинна бойова зброя, розташована в однойменній фортеці. Гармати відрізняються по конструкції й матеріалу. Вони використовувалися в середньовічних скандинавських битвах, а також в роки Другої світової війни та в боях за незалежність Норвегії.
 

https://amp.ru.autograndad.com/1301466/1/akerskhus-krepost.html

5.Репліка моаї — точна копія кам'яних статуй стародавніх індійців, тільки зменшена в багато разів. Монумент виконаний у вигляді людських голів з тулубами, які усічені до пояса, і має висоту 3 м.

6.Пам'ятник Вергеланд — він присвячений публіцисту і письменнику, який проживав в XIX столітті. На монументі Генрик Арнольд представлений на повний зріст з пером і книгою в руках, він має натхненне обличчя, що привертає до себе увагу туристів.
 

http://travelpost.in.ua/helpful-information/?att=32603

7.Пам'ятник Хаакону VII - присвячений улюбленому норвежцями королю, який правив 52 роки. Статуя становить собою монарха у військовій формі, що має спокійний і рішучий погляд.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32475

8.Пам'ятник Едварду Грігу — він присвячується відомому композитору країни та встановлений в Бергені. Статуя знаходиться біля будинку-музею автора, відомого як Тролльхауген, і виконана з бронзи в натуральний зріст.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/33169

9.Скульптура Хольберґа — найбільш знаменита та одна з найстаріших пам'яток в Норвегії. Її встановили в 1884 році, виготовили з бургундського каменю і присвятили відомому драматургу і письменнику Людвіг Хольберга.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/33118

10.Пам'ятник Амалії Скрам — це письменниця-романістка, яка розповідала про Норвегію. Її твори відрізнялися сміливістю й оригінальністю, багато хто з них були переведені на російську мову.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/31842

11.Пам'ятник Ібсену — присвячується відомому класику XIX століття, який заснував в західноєвропейському театрі «нову драму». Статуя виготовлена з бургонського каменю і встановлена біля однойменного музею.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32363

12.Пам'ятник Морякам — на ньому зображені 12 матросів, які ведуть боротьбу з морською стихією, тут же є барельєфи з сюжетами, присвячені мореплаванню. Монумент виконаний з бронзи та має висоту 7 м

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32619

13.Пам'ятник Оле Булл — присвячується композитору та увічнює його творчість. Скульптура являє собою Булл зі скрипкою в руках на купі каменів, а біля його ніг сидить жінка, натхненна музикою. Навколо створено штучне озеро.
 

http://travelpost.in.ua/helpful-information/?att=32427

14.Скульптура Вікінг — оригінальний пам'ятник, розташований в Гудвангене, являє собою вікінга на човні. Він виконаний з хвойного дерева місцевої породи й покритий лаком, а висота дорівнює 3 м
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/14199

15.Статуя Карлу XIV Юхану — шведському королю, знаменитому радикальними поглядами. Скульптура була виготовлена за проектом Брюньольфа Бергсліна в 1864 році.
 

https://rutraveller.ru/place/104511

16.Статуя Олаву Трюггвасон — це правнук першого короля Норвегії, керівничий з 995 по 1000 роки. Скульптура знаходиться в місті Тронхейм на ринковій площі та є одночасно сонячним годинником.
 

https://rutraveller.ru/place/116184

У країні знаходиться велика кількість оригінальних і унікальних скульптур. Найбільш відомими з них є:

17.Пам'ятник перчатки — знаходиться в центрі столиці й становить собою місце заснування міста, яке вказав колись король Крістіан Четвертий. Бронзова скульптура оточена невеликим фонтаном.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32753

18.Пам'ятник постійних змін — розташовується в воді та називається ще «Возлежавша». Монументальна скульптура має висоту 16 м і виконана зі скляних масивних панелей і нержавіючої сталі. Вона обертається навколо осі та демонструє мінливі види.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/32823

19.Статуя «Примхливого хлопчика» - найзнаменитіша скульптура в Осло, розташована в парку Фрогнер. Вона виконана з бронзи, має висоту 83 см і представлена у вигляді малюка, який всім незадоволений.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/14245

20.Пам'ятник у вигляді тигра, який гуляє — знаходиться на привокзальній площі та зустрічає всіх гостей столиці. Скульптура виготовлена з металу, а її габарити відповідають дорослому тварині.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/14215

21.Пам'ятник Людині — він розташований біля входу в Центральний банк міста Берген. Біля скульптури знаходиться табличка з написом про те, що ніхто не є тим, що бачите саме ви.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/33140

22.Хлопчик, що бризкається — розташований в центрі фонтану на озері Ліллі Лунгегордсванн. Ця бронзова скульптура дитини знаменита на весь світ.
 

http://travelpost.in.ua/helpful-information/?att=32428

23.Пам'ятник банану — розташований в культурному центрі імені Соні Хені й був встановлений там 1952 році. До цього він був символом бананосховища.
 

http://travelpost.in.ua/helpful-information/?att=32688

24.Пам'ятник скріпки в Норвегії — символізує єдність нації. Скріпку носили в роки Другої світової війни замість ініціалів короля Хокона Сьомого. Гігантська скульптура має такий напис: «Ти можеш утримати близько 30 листів. Так тримати".
 

https://www.tourister.ru/world/europe/norway/city/oslo/placeofinterest/8363

25.Пам'ятник Трісці — це дерев'яна скульптура, зроблена в натуральну величину і присвячена рибі, яка є основним джерелом харчування і доходу у місцевого населення.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/33046

26.Пам'ятник "Мечі в камені" - знаходиться в Ставангері в Норвегії. Він символізує пам'ять про загиблих в битві в 872 році та надію на мир в майбутньому. Скульптура складається з одного великого і 2-х маленьких мечів.
 

https://planetofhotels.com/guide/ru/norvegiya/stavanger/pamyatnik-mechi-v-kamne

27.Курячий фонтан — кумедна скульптура, яка користується популярністю серед туристів. Композиція виконана з бронзи та граніту і містить постамент, на вершині якого зображено дві курки й півень.
 

https://votpusk.info/places/kurinij-fontan

28.Пам'ятник Розі — являє собою масивну людську руку з затиснутою квіткою, висотою близько 4 м. Скульптура «пробивається» крізь асфальтову стежку і виконана із застосуванням металу і бетону.
 

http://www.prostoturist.com.ua/spravochniki/dostoprimechatelnosti/id/14311

29.Пам'ятник Кіксленду — це найбільші скандинавські сани у світі, які знаходяться в місті Тінсет. Висота скульптури складає 5,25 м, ширина дорівнює 3,72 м, а полози - 11,6 м.

 

  

X