календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Місто розташоване в історичній області Швабія на берегах річки Неккар. Протягом сотень років аж до XIX століття в Штутгарті жили графи й королі Вюртемберга. Вони залишили після себе багату спадщину — розкішні палаци, що стали згодом урядовими будівлями та музеями. Список пам'яток Штутгарта унікальний — тут кожен зможе знайти для себе щось цікаве: різноманітні музеї, приголомшливі пам'ятники архітектури, мальовничі парки, оригінальні сучасні будівлі й т. д.
Багато хто називає це місто Німеччиною в мініатюрі — дійсно, в Штутгарті є на що подивитися.
Державна галерея Штутгарта
Цей чудовий художній музей відкрився в 1843 році, і частина його колекції досі розміщується в історичній будівлі неокласичного стилю. У 1980-х музей був доповнений Новою галереєю — спорудою в стилі постмодернізму, побудованим за проєктом архітектора Джеймса Стірлінга. У новому крилі виставлені твори мистецтва XX століття, включаючи полотна таких всесвітньо відомих художників, як Матісс, Пікассо, Сальвадор Далі, Франц Марк, Піт Мондріан і Жоан Міро. У залах старої будівлі представлена колекція живопису і скульптури за тривалий період — аж до 1800-х років. Серед найбільш зачаровують експонатів — роботи майстрів епохи Відродження і бароко, таких як Рубенс, Рембрандт і Ганс Мемлинг. Особливий інтерес відвідувачів музею викликають два шедеври в експозиції — це Аннибале Карраччі «Мертвий Христос» і вівтар XVI століття з Херренберг роботи Йорга Ратгеба.

  

Музей Mercedes-Benz
Відвідавши цей музей, що розмістився в оригінальній сучасній будівлі, ви зробите подорож в історію створення всесвітньо відомої марки автомобіля. У 1886 році німецький інженер Карл Бенц винайшов транспортний засіб, який вважається першим справжнім автомобілем у світі. Всього в музеї виставлено 160 видів транспортних засобів і близько 1 500 музейних експонатів, пов'язаних з історією заводу. Унікальна конструкція будівлі - double helix (подвійна спіраль) дозволяє відвідувачам одночасно знайомитися з багатою історією бренду і різноманітністю автомобілів, що випускаються під маркою Mercedes-Benz.

  

Музей Porsche
На околиці Штутгарта — в районі Цуффенхаузен, базується центр з виробництва автомобілів іншої всесвітньо відомої марки Porsche. Музей Porsche існує з 1976 року, а у 2004 році було прийнято рішення про зведення нового музейного комплексу. У 2009 році красива сучасна будівля незграбних форм і прямих ліній відкрила свої двері для відвідувачів. Експозиція музею розповідає про історію знаменитого бренду, в тому числі й про засновника компанії — конструктора Фердінанда Порше, який створив VW Beetle і винайшов гібридну бензиново-електричну силову установку. Музей рясніє інноваційними технологіями — надчуттєвими, інтерактивними дисплеями; керованою звуковою інсталяцією і сенсорною стіною. Вічна класика представлена моделями спортивних автомобілів, починаючи з Porsche 356, 911 і 917. Всього автомобільний парк музею налічує 80 експонатів. Всі вони знаходяться в робочому стані та регулярно беруть участь у світових перегонах легендарних машин. Відвідувачі музею можуть спостерігати за роботою майстерні з реставрації автомобілів — вона знаходиться біля входу, за прозорою стіною.

  

Палацова площа
Ця площа в самому центрі Штутгарта служить свого роду парадним «фасадом міста». Будівля, яка тут домінує це Новий палац. Через тривалий період будівництва в його архітектурі змішалося кілька стилів — бароко, класицизм, рококо та ампір. Палац служив резиденцією королів Вюртемберга до другої половини XIX століття. Зараз тут розташовується штаб-квартира уряду землі Баден-Вюртемберг. На території перед будівлею свого часу був створений чудовий парк з красивими клумбами, фонтанами й музичним павільйоном. Сьогодні це жваве місце, де жителі міста часто збираються під час урочистих заходів або на концерти, що проходять просто неба. У центрі Палацової площі височіє монументальна Ювілейна колона, встановлена на честь 25-річчя коронації Вільгельма I. На південній стороні видно готичний Старий палац графів Вюртемберга, нині Державний музей. З північного сходу до центральної площі примикає Палац мистецтв — будівля з оригінальним куполом, побудована в 1910-х роках для Вюртембергскої спілки художників.

  

Музей мистецтв Штутгарта
Оригінальна споруда у вигляді величезного скляного куба — одна з головних визначних пам'яток Штутгарта. Попри ультрасучасного виду, будівля музею гармонійно вписується в архітектурний ансамбль Палацової площі. Зовнішній вигляд споруди змінюється в залежності від часу доби — вдень це величезний куб зі скляними стінами, що відбивають сонячне світло, а ввечері будівля підсвічується зсередини, відкриваючи погляду перехожих то, що знаходиться всередині музею. Не менше враження справляє і внутрішнє оформлення музею — крім першого поверху, виставкові зали знаходяться і на підземних поверхах. Проєктувальники творчо залучили систему занедбаних тунелів площею 5 тисяч квадратних метрів, що становить 4/5 всієї площі будівлі. Початок експозиції музею було покладено в 1924 році на основі приватного зібрання картин, подарованого графом Сільвіо справи Валле ді Казанова. Зараз колекція музею включає роботи швабських, німецьких і швейцарських художників XIX і XX ст., Таких як Адолфа Хельцель, Дітер Рот і багатьох інших. Особливе місце серед експонатів займає колекція творів німецького художника-авангардиста Отто Дікса, включаючи його знаменитий «Портрет дами в червоному» 1925 року, який зображає танцівницю Аніту Бербер.

  

Замок Солітюд
Цей красивий особняк XVIII століття, більше схожий на величезну віллу, розташований в мальовничій місцевості — на високій рівнині на захід від Штутгарта. Замок був зведений на замовлення герцога Карла Євгенія Вюртемберзького, який ретельно контролював процес будівництва, не упускаючи ні один елемент дизайну. Назва замку перекладається з французької як «самотність», і будова, дійсно, призначалася для усамітнення від суєти придворного життя. Замок Солітюд — це Штутгартський варіант Палацу Сан-Сусі в Берліні. З вершини пагорба відкривається приголомшлива панорама навколишньої місцевості, а від північних воріт тягнеться Solitudeallee - пряма дорога протяжністю 13 км, що зв'язує замок з Людвігсбурзьким палацом. Якщо зовні архітектурний ансамбль Солітюд є прикладом кокетливого стилю рококо, то внутрішнє оформлення замку — це спокійний неокласицизм. Особливу увагу привертають стельові фрески, виконані придворним художником Ніколя Гібалем; а також розкішний Білий зал, розташований під дивовижним центральним куполом палацу.

  

Вюртемберзький мавзолей
Над рядами виноградників в долині річки Неккар — між Унтертюркхайме та Обертюркхаймом — височить королівський меморіал, здалеку схожий на замок. Мавзолей Вюртемберга побудований на початку 1820-х років на замовлення Вільгельма I. Значний меморіал палладіанського стилю — місце спочинку княгині Катерини, короля Вільгельма I і їх дочки Марії Фридерики Шарлотти фон Вюртемберг. Над західним входом видно напис «Die Liebe höret nimmer auf» - Любов не проходить ніколи, а всередині під куполом каплиці чується примарне відлуння.

  

Монастирська церква Штутгарта
Штіфтскірхе або Колегіальна церква знаходиться в центрі Штутгарта, приблизно в 300 м від Палацової площі. Це головний протестантський храм Вюртемберга і символ міста. На сьогодні Штіфтскірхе є найбільш древнім будівництвом в Штутгарті. Спочатку, на рубежі X-XI ст. храм зводився в романському стилі, а з XIII століття будівля кілька разів піддавалася масштабним перебудовам — в зовнішньому вигляді додалися елементи спочатку ранньої готики (неф), а потім пізньої готики (хор). У XVII столітті в архітектурі храму став помітним вплив бароко. Ініціатором зведення церкви Штіфтскірхе в XIII столітті був граф Ульріх I з роду Вюртемберг. Після смерті він був похований в каплиці південної вежі. Тут же знаходиться гробниця його дружини — Агнес фон Шлезен- Лигниц. Після Ульріха I і до 1677 року Монастирська базиліка слугувала усипальницею династії Вюртемберг. У 1574 році на північній стіні хору з'явилася галерея «предків Людвіга» - 11 меморіальних кам'яних статуй всіх графів Вюртемберзьких.

  

Міська бібліотека на Міланській площі
У 2011 році в Штутгарті поруч із залізничною станцією Hauptbahhof з'явилася незвичайна споруда — багатоповерховий куб з панорамними вікнами, в якому розмістилася міська бібліотека. Автором проєкту був південнокорейський архітектор Юн Йонг Йі. Оригінальна сучасна архітектура і дивовижний світлий інтер'єр вносять цю будівлю в список місць, обов'язкових для відвідування. Особливо ефектно Кубувате спорудження виглядає ввечері, коли підсвічуються його стінові панелі. Але не менш вражає і внутрішнє планування будівлі — це величезний, схожий на собор, вільний простір, що освітлюється зверху через скляний дах. На різних поверхах уздовж стін розміщуються стелажі з книгами та читальні зали, а самі поверхи з'єднуються за допомогою оригінальної системи сходів. Піднявшись на самий верх, можна зайти в затишне кафе з прекрасним видом на Штутгарт.

  

Музей свиней
Німці вважають свиню символом удачі та твариною, що приносить щастя. Тому не дивно, що в Штутгарті свиням присвячений цілий музей — найбільший у світі музей подібної тематики. Музейна колекція налічує величезну кількість експонатів: малюнки, потішні дрібнички, антикварні вироби, мультфільми, скарбнички й ціла гора плюшевих іграшок. З моменту свого відкриття цей незвичайний музей відразу привернув натовпи відвідувачів. Тут можна дізнатися про свиней буквально все — від їх біології до значення в міфології та мистецтві, від поклоніння цим тваринам до ритуалів полювання на диких кабанів. Цікаво, що в сусідньому пивному ресторані можна замовити свинячий шніцель, свинячі реберця і багато інших подібних страв.

  

X