календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ірландія - це невелика країна з багатими традиціями. Незважаючи на те, що населення країни менше, ніж в деяких великих містах світу, Ірландія славиться високими досягненнями в найрізноманітніших сферах, в т. ч. в галузі освіти, науки і передових технологій. Також Ірландія відома толерантним ставленням до іноземців і взагалі своєю відкритістю та дружелюбністю. Початкову школу в Ірландії відвідують діти з 6 років. У віці 12-13 років учні переходять на перший етап середньої школи, де протягом трьох років навчання набирає обертів, збільшується кількість предметів, що вивчаються. По закінченню першого етапу середньої школи, є два варіанти розвитку подій, а саме: взяти проміжний рік, або перейти в старшу школу. Проміжний рік може бути обов'язковим, а може бути на розсуд студента - це залежить від школи. Суть навчання полягає в тому, що кожен учень може вибрати предмети, які хоче вивчати, на свій розсуд. Навчання в старшій школі триває протягом 2 років, і за підсумком кожен випускник отримує сертифікат про середню освіту, який дає можливість вступити не тільки в ірландський університет, а й в будь-який інший ВНЗ в англомовній країні. Далеко не секрет, що в сфері освіти є як приватні, так і державні навчальні заклади, за таким же принципом влаштована і середня освіта в Ірландії. Існує два види середніх шкіл - приватні і державні (національні). Всі школи отримують підтримку від уряду Ірландії, але державні підтримуються на більш високому рівні. Саме тому державні школи є безкоштовними, на відміну від приватних, але від цього ніяк не страждає якість навчання.

Освіта, отримана в Ірландії, не поступається за якістю таким країнам як Великобританія, США або Канада, але має свій ряд переваг і перспектив:

 • Рейтинг середньої освіти в Ірландії є одним з найвищих в Європі, завдяки якості наданого навчання.
 • Вартість отримання середньої освіти в Ірландії, на порядок нижче, ніж у Великобританії, проте не поступається за якістю.
 • По закінченню навчання в середній школі, є можливість вступати в будь-які університети не тільки в Ірландії, а й по всьому світу, без необхідності проходити підготовчі програми перед вступом.
 • Можливість вибрати проживання в приймаючій сім'ї, під час навчання в школі-пансіоні, дозволяє повністю зануритися в культуру і традиції Ірландії, вдосконалити свою розмовну англійську.
 • Більшість середніх шкіл-пансіонів розташовано в таких відомих містах як: Дублін, Корк, Голуей, що дозволяє у вільний час дослідити Ірландію, відвідати історичні місцевості і мальовничі пейзажі.
 • Ірландія входить в топ-10 найбільш миролюбних країн разом з Канадою, Японією і Фінляндією.
 • Уряд Ірландії підтримує великими інвестиціями не тільки економіку і бізнес, а й освітню систему країни.
 • Так як Ірландія не є частиною Великобританії, то істотно відрізняються вартість навчання в школах, вартість отримання вищої освіти, а також закони і обмеження, які застосовують до випускників, і в даному питанні Ірландія більш лояльна.

Вища освіта в Ірландії, або ж Третій рівень освіти, складається з декількох секторів: університети, інститути технологій, коледжі. За підсумком, у сфері вищої освіти Ірландія має 7 університетів, 14 інститутів технологій, 15 приватних вищих навчальних закладів, 7 коледжів, а також безліч інших навчальних закладів третього рівня, які пропонують більш цілеспрямовані спеціальності, такі як дизайн і мистецтво, медицина, бізнес і право. Незважаючи на те, що Ірландія пропонує невисоку вартість навчання у ВНЗ, у кожного студента є можливість отримати стипендію. Стипендії доступні і на бакалавраті, і на магістратурі. Щорічно, талановиті іноземні студенти отримують стипендії від ірландських університетів, інститутів технологій. Стипендії бувають декількох типів: урядові, університетські, стипендії від сторонніх організацій, які співпрацюють з навчальними закладам та підтримують в дослідженнях. Залежно від того, хто присуджує стипендію, складаються вимоги, яким необхідно відповідати для отримання стипендії. Іноземні студенти, які здобувають вищу освіту в Ірландії і навчаються на програмі, тривалістю мінімум 1 рік, не зобов'язані отримувати дозвіл на роботу, щоб мати можливість працевлаштуватися протягом навчання. Однак, студенти, які прийняті на програму підготовки перед вступом, не мають права працювати до тих пір, поки не приступлять до навчання на денній формі. Здобуваючи вищу освіту в Ірландії, у іноземних студентів є можливість працювати до 20 годин в тиждень в період навчання, і до 40 годин в тиждень під час канікул, що також є вагомим плюсом Ірландії, при виборі країни навчання.

Переваги отримання вищої освіти в Ірландії:

 • Система освіти Ірландії визнана однією з кращих в світі;
 • Кожен десятий студент денної форми навчання - іноземний студент, що говорить про те, що Ірландській системі освіти довіряють;
 • Університети Ірландії входять в 3% кращих дослідницьких університетів світу;
 • Вартість отримання вищої освіти в Ірландії досить низька і може конкурувати з такими країнами, як США, Канада, Швейцарія;
 • Більш ніж 32000 іноземних студентів не зупиняються на отримання диплома бакалавра, і продовжують навчання, досягаючи ступеня доктора філософії;
 • Величезний вибір спеціальностей в будь-якій області в найбільш рейтингових університетах;
 • Можливість отримання ступеня магістра протягом одного року;
 • Право на роботу від 6 місяців до 2-х років за підсумками здобуття вищої освіти в Ірландії;
 • Можливість працювати до 20 годин в тиждень під час навчання, і до 40 годин на канікулах;
 • Можливість отримати стипендію на навчання за високі досягнення, а також пройти стажування за фахом під час навчання
X