Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Освіта у Франції

Основні принципи системи освіти у Франції мають уже столітню історію, і були закладені в 1880-90-х роках. Освіта безкоштовна, не має релігійного змісту й обов'язкова для дітей від 6 до 16 років. В Франції співіснують приватна і державна системи освіти. У приватних навчальних закладах навчається близько 20% всіх учнів Франції. Держава затверджує всі шкільні програми для приватних і державних шкіл, організовує конкурси й іспити. Тільки держава має право на видачу дипломів до рівня бакалавра (baccalaureat). З часу закону Дебре від 1959 року приватна освіта одержує допомогу від держави (contrat d'аssосіаtіоn) - саме держава оплачує працю викладачів і бере участь у витратах на навчання (8 з 9-ти часток шкіл користаються цією допомогою).

      

Освітня система у Франції має наступну структуру:

  • дошкільна освіта (до 6 років)
  • початкова освіта (6 - 11 років)
  • середня освіта (11 - 18 років), що закінчується іспитом на ступінь бакалавра
  • вища освіта.

Організація, зміст циклів навчання визначається реформами, проведеними вже протягом 30 років, що забезпечують демократизацію освіти і його адаптацію до нестатків суспільства, яке розвивається. 

Основними реформами останніх років були наступні:

  • розвиток мережі дитячих садків (ecoles maternelles) , щоб усі діти з 4-5 років були ними забезпечені.
  • скасування перехідного іспиту від початкової школи в коледж, створення адаптаційних класів (classes de soutien) для слабко встигаючих учнів
  • організація основної освіти (tronc commun) без спеціалізації і розподілу на групи з початкової школи до коледжу;
  • безкоштовність освіти - видача учням необхідних посібників на термін навчання, оплата проїзду до школи
  • введення нових предметів: інформатики, фізики, основ цивільної освіти.

Умови вступу до французьких внз.

Вступити у французький внз достатньо важко, але реально. Знання французької мови, наполегливість терпіння і цілеспрямованість вам не завадять, а тільки прискорять процес вступу у обраний вами внз. Основними іспитами для вступу у французький внз ж DALF і DELF. Скласти які дуже важко, і треба добре потрудитися. Також потрібно написати мотиваційний лист, тобто описати свою мету, причини навчання саме в цьому внз Франції.Атестат бакалавра про закінчення середньої школи є прямим шляхом для вступу в внз. Для українських студентів це атестат про закінчення середньої школи. Якщо ж ви хочете продовжити навчання у Франції по тій самій спеціальності, яку ви вивчаєте в Україні, то простіше це буде зробити по обміну, тобто в тих внз, в яких є угоди з французькими внз. Інашке документи будуть розглянуті і рішення буде прийматись самим ректором французького внз, що набагато зменшує шанси на вступ.У вищі школи вступити важче, але і перспективи після їх закічння набагато більші. В них складають важкі іспити і проходять великий конкурс.

 

Вища освіта в Франції

18.06.2021
 Вища освіта у Франції : https://dec-edu.com/ua/countries/france/high-education Навчання у Франції : https://osvita.ua/abroad/higher_school/france/ Освіта у Франції для українців: https://mudra.ua/ua/francya/ Навчання у Франції: як український абітурієнт може вступити та (майже) безкоштовно ...
X