Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

«Оскар»: з чого все починалося.

16 травня у США відбулася перша церемонія вручення «Оскарів». Ні для кого не секрет, що кінопремія «Оскар» є однією з найважливіших для митців по всьому світу. У цьому році церемонії виповнюється 95 років, на честь чого ми вирішили розповісти про історію її виникнення. Ідея створення премії належить засновнику кінокомпанії Metro Goldwyn Mayer Луїсу Майєру. У 1926 році Луїс вирішив створити своєрідну профспілку кінематографістів (Академію кінематографічних мистецтв і наук), яка б займалася вирішенням трудових конфліктів, а також просувала сам бренд голлівудського кіно в усьому світі. Незабаром виникла ідея нагороджувати митців особливою премією за внесок у культуру.Тож у 1929 року відбулася перша церемонія нагородження під назвою «Нагороди за заслуги» (назва «Оскар» з'явилася трохи пізніше). Тоді це виглядало як закритий захід у готелі «Голлівуд Рузвельт», куди запросили лише 250 осіб, а на вручення премій пішло всього 15 хвилин — саме стільки статуеток і вручили 16 травня 1929 року. Тобто по хв илині на кожного діяча мистецтва (ніякої вам червоної доріжки, зворушливих промов та грандіозного шоу). Імена переможців академія надсилала до ЗМІ за три місяці до церемонії, і газетам було заборонено оголошувати результати до або під час заходу. Проте 1940 року газета The LA Times порушила ембарго академії і перед початком церемонії опублікувала імена всіх лауреатів премії «Оскар». Після цього академія запровадила традицію запечатування конвертів, яка практикується й досі.

  

Нагороди академії офіційно отримали назву «Оскар» у 1934 році. Однак, досі невідомо, як це сталося. Є три версії подій.

1. У своїй автобіографії голлівудська актриса Бетт Девіс стверджувала, що «випадково» назвала так статуетку на честь свого першого чоловіка Хармона Оскара Нельсона.

2. Інша історія припускає, що Маргарет Херрік, виконавчий секретар академії, побачила статуетку в 1931 році і сказала, що вона схожа на її дядька Оскара.

3. Кажуть, що у 1934 році голлівудський оглядач Сідні Скольскі вперше використав цю назву у статті, присвяченій першій нагороді Кетрін Хепберн за найкращу жіночу роль.

Заповітна статуетка «Оскар» важить близько чотирьох кілограмів, а її висота - 33,5 сантиметра. Вона виготовлена із позолоченого британія (сплав із олова та сурми). Дизайн вигадав художник-постановник Metro Goldwyn Mayer Седрік Гіббонс, а скульптор Джордж Стенлі створив фізичну версію нагороди. «Оскар» - це лицар, що стоїть на кінострічці і тримає в руках меч. За легендою, Гіббонс намалював цей дизайн у блокноті під час чергової «нудної наради». А сам лицар створений за образом Еміліо Фернандеса, мексиканського режисера та актора.

    

З 1942 і до кінця Другої світової війни переможцям вручали статуетки з гіпсу з метою економії металу. Справжні трофеї вони здобули вже після того, як війна закінчилася. 1937 року Едгар Берген отримав першу та єдину дерев'яну статуетку «Оскар» для свого «партнера» — ляльки-черевомовника Чарлі Маккарті. Перший актор, який одержав «Оскар» Еміль Яннінгс. Він отримав перший «Оскар» за найкращу чоловічу роль на першій в історії церемонії за ролі у фільмах «Останній наказ» та «Шлях всякої плоті». Академія вручила йому приз перед церемонією, оскільки він мав повернутися до Європи. Це також зробило його першою в історії людиною, яка отримала премію «Оскар». Перша актриса, яка здобула «Оскар». Джанет Гейнор. Вона стала першою володаркою премії «Оскар» за найкращу жіночу роль на першій церемонії за ролі у фільмах «Сьоме небо», «Вуличний янгол» та «Схід сонця: Пісня двох людей».Звичайно, як нагороду переможці одержують заповітну статуетку. Однак насправді вони не є її власниками. Лауреат підписує угоду, в якій говориться, що якщо він будь-коли захоче продати свій «Оскар», то має запропонувати його Академії за $1 (отже, він ніколи не зможе його продати). Це правило діє з 1950 року. Ось чому ви могли бачити більш старі статуетки на аукціонах. Так, наприклад, 2001 року Стівен Спілберг купив «Оскар» Бетт Девіс за $578 тисяч і подарував його академії. Він також купив нагороду Кларка Гейбла за найкращу чоловічу роль 1934 року за фільм «Це трапилося одного разу вночі» за вигідною ціною $550 тисяч у 1996 році. Крім статуетки, лауреати премії «Оскар» також отримують подарунковий набір на суму 148 000 доларів. Поряд із усім цим, найкращі актори та актриси також отримують прибавку до гонорару на 20–30%. Насамкінець маленький факт про найдовші захоплені овації, якими був прийнятий переможець, що піднявся на сцену. Ним був легенда кінематографа Чарлі Чаплін - 1972 року він був удостоєний почесної премії «Оскар» за видатні заслуги в кінематографі. Весь зал стоячи аплодував йому близько 5 хвилин.