календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Олешківські піски — прогулянка по пустелі

06.07.2020

Олешківські піски — це один з найбільших в Європі піщаних масивів і найбільший в Україні. Він цікавий для туристів не тільки своїми розмірами, а й дивовижним краєвидом з піщаними барханами, острівцями чагарників, а також можливістю насолодитися абсолютно диким і екстремальним відпочинком.
Цікаво те, що ця пустеля, в тому вигляді в якому ми можемо відвідати її зараз, сформувалася порівняно недавно і до її виникнення доклав руку людина. Ні, пісок сюди не завозили, його просто "звільнили".
Ще в льодовиковий період в низов'ях Дніпра піски акумулювалися, а після вони були закріплені різноманітною степовою рослинністю. У XIX - XX століттях цей степ дуже сподобався місцевим поміщикам, і вони використовували територію, як величезне пасовище для овець і кіз.
Відомо, що тільки у засновника Асканія-Нова барона Фрідріха Фальц-Фейна стада налічували до мільйона голів.
І як результат, вівці й кози просто з'їли та витоптали всю, ну або майже всю рослинність в цьому районі, після чого піски звільнилися, а вітер дав їм можливість активно розширюватися.
У XX столітті фахівці екологи забили на сполох і прийняли рішення, що наступ піску потрібно якось зупиняти. Для цього вони створили природні перешкоди, простіше кажучи, висадили по краях і на самій території пустелі лісу. Стримати процес руху вийшло і зараз піщані дюни оточують сосни, берези, акації, тополі й ще кілька видів дерев.
Сама пустеля займає площу 1612 км², а якщо враховувати лісові проміжки, то 2100 км. Піщаний масив складається з семи "арен" Козачотабірної, Виноградівської, Каховської, Іванівської, Олешківської, Чулаківської, Кінбурнської. З півночі на південь протяжність локації 30-40 км, із заходу на схід до 150 км.
Олешківські піски — це море барханів, які тягнуться вдалину наскільки вистачає погляд. На цих барханах, або ж — кучугурах, іноді зростає убога рослинність, між барханами трапляються маленькі озерця-солончаки, біля яких рослин трохи більше.
Тому, що це не тільки пустеля, а й лісопосадки — тварин і птахів тут вистачає. В лісових зонах є кабани, зайці, вовки, лисиці. На берегах озер і боліт живуть качки, зустрічається багато фазанів.
Тут можна побачити, а якщо пощастить то і сфотографувати, дуже рідкісних гризунів — тушканчика-кандибка з симпатичним пензликом на хвості та піщаного сліпіша.
Найцікавішою для туристів ділянкою, є абсолютно безлісні терени 15 км в діаметрі в Козачотабірної арені. Раніше ця ділянка використовувалась як військовий полігон і сюди радянська авіація скидала бомби. У 90-х ці бомби активно шукали місцеві з металошукачами й більшість з них все-таки викопали. Правда, і сьогодні там можна зустріти романтиків-авантюристів, які часом все ще знаходять снаряди радянського часу.
Бархани Олешківської пустелі місцеві називають "кучугурами" в основному вони 5-7 метрові, але були зафіксовані й 20 метрові дюни до 40 метрів в діаметрі.
Найчастіше гості з різних куточків країни переважно їздять по пісках на квадроциклах. Катаються тут в основному з інструктором, але якщо хочеться трохи більше екстриму і дозволяють навички, то можна взяти транспорт в оренду і проїхатися самостійно. У будь-якому випадку, враження від поїздки серед барханів назустріч потокам палючого вітру ви отримаєте незабутні!
Пройтися, звичайно, варто не тільки по пустельній частині. Лісові оазиси цієї локації не менше привабливі. У деяких з них є невеликі найчистіші озера з водою бірюзового кольору, між деревами бігають зайці, багато качок та інших птахів, в сезон можна зібрати гриби.
Олешківські піски ваблять різних людей — хтось приїжджає сюди на фотосесію. Інші влаштовують собі екстремальний курс виживання. Але найчастіше тут можна почути звук двигунів: позашляховиків, квадроциклів або мотоциклів. Тут  тренуються українські гонщики, які беруть участь в ралі Дакар.Також в Олешківських пісках зняли кліп на свою пісню "Давай" київські музиканти з гурту "Біла Вежа".
Олешківські піски варто відвідати хоча б раз у житті, щоб насолодитися неповторними пустельними пейзажами.
Якщо ви ще тут не були, то обов'язково повинні побувати!
Олешківські піски чекають вас усіма мільярдами своїх білих піщинок!
Якщо ви хочете отримати масу емоцій та адреналіну, тоді поїздка на Олешківські піски — це те, що треба!


X