календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова представляє відеорозповідь з циклу «Історія Херсона в назвах вулиць» про видатну українську вчену, дослідницю руху комет, філософа, теологиню, місіонерку Олену Казимирчак-Полонську.

В ній йдеться про непростий життєвий шлях відомої жінки-астронома, її родину, що пережила буремні часи Другої світової війни, репресії та арешт за підозрою «в антирадянській діяльності», про те, як потрапила до Херсона та багато іншого.

Олена Іванівна була людиною з великим серцем, яка ніколи не приховувала своєї релігійності. Під час війни, ризикуючи життям, вона рятувала польських офіцерів, а в мирний час охоче працювала з молоддю, готувала аспірантів, багато з яких згодом стали відомими вченими.

Про працездатність Олени Казимирчак-Полонської складали легенди, дослідження вченої на багато років випередили аналогічні роботи, що велися на Заході. Її дослідження руху комет покладені в основу наукової теорії, якою досі користуються при запуску космічних зондів. Іменем видатної жінки-астронома названо астероїд.

Історія про Олену Казимирчак-Полонську була б неповною без згадки про її богословську та місіонерську діяльність. Побутує думка, що між наукою і релігією ведеться непримиренна боротьба. Втім, видатній українській жінці-вченій віра не завадила залишити величезну наукову спадщину.

Про все це докладніше – далі у відеосюжеті.

 Приємного перегляду!

 

X