календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова представляє відеорозповідь з циклу «Історія Херсона в назвах вулиць». Присвячена вона жінці, що стала легендою української оперної сцени. «Наш соловейко» - саме так називали Оксану Петрусенко за її неповторний голос, який вражав як досвідчених музикантів, так і звичайних глядачів. 

Яким чином донька селянина Ксенія Бородавкіна стала видатною оперною співачкою Оксаною Петрусенко? Хто ж вона, та жінка, яка без належної професійної освіти змогла піднятися до найвищих вершин творчості? Чи відомо херсонцям, що саме в їхньому місті одна з найвидатніших оперних дів України розпочинала свій шлях до великої сцени? 

Ніщо не віщувало дівчині з бідної сім’ї долю видатної співачки – навіть тоді, коли у 18 років вона втекла з дому у складі однієї з українських труп. Втім, усе змінилося, коли майбутня зірка опери в солдатській шинелі й великих солдатських чоботах з’явилася у Херсонському українському театрі. З нього усе й розпочалося. Спочатку – солістка провінційного театру, згодом – прима Київської опери. Отримавши пропозицію співати у Великому театрі в Москві, Оксана Петрусенко відмовилась, не вагаючись ні хвилини, і залишилась у Києві, щоб співати українських пісень на рідній землі. 

Її кар'єра стрімко йшла вгору: преса була сповнена  хвалебними рецензіями, на спектаклях і концертах – аншлаги, від уряду - нагорода, глядачі йшли виключно "на Петрусенко". А що відбувалося в житті артистки поза лаштунками сцени? 
Дізнайтесь з нашого відеоматеріалу про долю жінки, в якої було все, окрім жіночого щастя, про зірку опери, яку обожнювали глядачі та ненавиділи колеги.

Приємного перегляду!.
 

X