календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Іспанці люблять тварин. Вдома у іспанців, на відміну від російських, частіше можна зустріти собаку або канарку. Трепетно вони відносяться до коней і биків, вважаючи їх національною гордістю. Саме тому в Іспанії можна зустріти багато незвичайних пам'ятників різним тваринам.

Равальскій Кіт. Це один із символів каталонської столиці - знаменитий кіт Gato de Botero, який розташувався в самому центрі міста, на Rambla de Raval. Знадобилося майже 15 років, щоб гігантський вихованець знайшов свій будинок і відчував себе тут комфортно. Автором цього незвичайного пам'ятника став колумбійський скульптор Фернандо Ботеро. Розміри бронзового вихованця вражають своєю масштабністю: в довжину він досягає 7 метрів, а у висоту - 2,5 метра. Вага домашнього вихованця становить близько 2 тонн. Незважаючи на такі величезні розміри, Равальскій кіт не позбавлений певної грації. Однак, завдяки своїм округлим, м'ясистим кінцівкам і тулубу, у місцевих жителів він отримав прізвисько «бройлерний кіт». За зовнішнім виглядом він чимось нагадує Манхеттенського бика.

 

COBI-символ Олімпійських ігор 1992 року Колекцію пам'яток поповнила скульптура Cobi - Cобаки, який був талісманом Олімпійських ігор в Барселоні в 1992 році. Скульптора Хав'єр Маріскаль надихнула порода каталонської вівчарки на створення цього образу, він був представлений суспільству за 4 роки до того, як стати символом Олімпійських ігор. Інший дизайнер Josep María Trías трохи підредагував скульптуру, додавши по пальцю на кожній лапі і логотип на грудях. Ім'я Cobi - довільна від абревіатури COOB- організатора Олімпійських Ігор Comité Organizador de las Olimpiadas de Barcelona. Зараз він проживає в el Parc del Port Olímpic

Образ матері в скульптури Павука. Ви любите павуків? А іспанці люблять, тому встановили одного разу «Добру Маман» - знамениту скульптуру павучихи з бронзи і сталі, поряд з Музеєм Гугенхайма в Більбао. Павучиха несе мішок з двадцятьма шістьма мармуровими яйцями. Ця скульптура дуже символічна, вона відображає материнську турботу і любов. Прообразом її стала любляча мати автора Луїзи Буржуа, яка до того ж була ткалею.

Пам'ятник Покинутих тварин. Безпородна собака, у лап якої сидить кіт - пам'ятник художниці Carmen Grandae кинутим тваринам, який знаходиться на набережній в Понтеведрі. Він був встановлений в 2010 році за ініціативою Товариства захисту тварин. Скульптура покликана боротися проти такого ставлення до тварин і звернути уваги людей на те, з чим ці тварини стикаються, коли залишаються на вулиці. Про це нагадує текст по-галісійські: «В пам'ять про всіх покинутих тварин. Наших улюбленців, за їх доброту, яку вони нам дарують і вчать нас. Людям, які поважають права тварин, для яких вони не стали примхою на один день, що не катують і не викидають потім їх на вулицю ».

Бик-мислитель і Жирафа-кокетка. У Барселоні є і така парочка - дві скульптури, автором яких виступив Хосе Граньер.  Перша - El toro pensador, отримала в народі ім'я «Бик-мислитель», хоча офіційно ця скульптура називається «Сидячий бик» або «Медитація». Спираючись на власне копито, як люди спираються на руку, коли про щось думають, бик сидить на постаменті в центрі Барселони. .На створення скульптури автора надихнув шедевр «Мислитель» Родена, і саме в цьому полягає людська іронія.

В іншому кінці вулиці, будучи нібито протиставленням серйозному Бикові-Мислителю, встановлено пам'ятник Кокетливій жирафі (La Jirafa coqueta), Прототипом цієї скульптури можна вважати «Поліну Боргезе в образі Венери-Переможниці» Антоніо Канови. Тварина лежить в досить відвертій позі, граючи з власним хвостом. І це не випадково: Поліна Боргезе була відома як одна з найбільш розбещених жінок Європи. Всі знали її як невірну дружину, подругу і погану сестру, яка поневірялася в пошуках плотських утіх і побувала в руках багатьох чоловіків, і зовсім цього не соромилася. Однак, відобразила вона себе в творі Канови молодою і красивою. Те ж можна сказати і про симпатичну, милу жирафу.

Пам'ятник Астурконам в Астурії. Астуркони - місцева порода і гордість регіону Астурія. Маленькі, але сильні Астурійські поні, як їх ще називають, були приручені кельтами для сільськогосподарської справи, воювали під час Пунічних війн, а зараз вони - вимираючий вид. Тому скульптура «Астуркони» художника Маноло Вальдеса нагадує, як важливі ці конячки для Астурії і є пам'яткою Ов'єдо.

Усміхнена Креветка. Одну з найвідоміших скульптур Барселони створив знаменитий каталонський скульптур Хав'єр Маріскаль, автор Cobi, і теж напередодні Олімпійських ігор. Замовником виступив ресторан Gambrinus, який закрився після Ігор, а Креветка дісталася місту у спадок. Насправді це лобстер, який розпластався на невеликій колонаді з ажурним дахом. Креветка зустрічає туристів кованою кривою посмішкою, змушуючи посміхнутися у відповідь.

 

 

X