У межах організованого Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Тижня молодіжної книги «Буктайм: відкрий свою історію» третій день пройшов під девізом «Читаючи, відкривай світ!».
Працівники відділу соціокультурної діяльності провели онлайн літературний вояж «Мандри Михайла Коцюбинського: від Львова до Капрі» для учнів старших класів ліцею № 6 та ЗЗСО № 55.
Протягом зустрічі ліцеїсти мали змогу зазирнути за лаштунки біографії письменника, дізнатися більше про його поїздки європейськими містами, починаючи із вражень від відвідин Львова, далі — через Відень і Швейцарію — аж до сонячного острова Капрі в Італії. Саме перебування на Капрі стало одним із найяскравіших епізодів у житті Михайла Коцюбинського.
Особливе місце під час заходу було відведено листуванню письменника. Через уривки з його листів, адресованих дружині та друзям, старшокласники змогли почути «живий» голос Коцюбинського — зворушений, натхненний, спостережливий. Він описував захопливі пейзажі Капрі, лагідне середземноморське сонце, синє море, скелі, що здіймалися над водою, і атмосферу спокою, яка сприяла творчому натхненню.
Захід не лише розширив знання школярів про життєвий і творчий шлях Михайла Коцюбинського, а й допоміг усвідомити, наскільки подорожі, нові враження та зустрічі з цікавими людьми впливали на його художнє слово.
Віртуальні мандри шляхами Михайла Коцюбинського» стали чудовою нагодою для молоді відчути літературний дух доби, надихнутись особистістю письменника та знову переконатися, що книги — це завжди подорожі, які відкривають нові горизонти.
Фахівці відділу абонемента запросили на літературне рандеву “Поетичне світло Катерини Флекман” учнів та викладачів ДНЗ “Херсонське вище професійне комерційне училище”.
Онлайн-зустріч із сучасною українською журналісткою, поеткою, волонтеркою, професійною психологинею Катериною Флекман вийшла напрочуд теплою, неначе в колі друзів. Катерина - авторка чудових літературних збірок "Прокидаєшся ранком, годуєш кішку" і "Світло горить не в дротах" та книги практик для відновлення фізичного, психологічного та ментального здоров'я - "Ти вивезеш: інструкція любові до себе". Її творчість - рефлексія на події, які відбуваються навколо нас.
Протягом зустрічі вона говорила про те, як почала свої особисті стосунки з війною висловлювати у формі поезії. Пані Катерина звернула увагу молоді на те, як свої переживання та емоції направити в творчість, тому що в кожній людині у будь-якому віці є творчий потенціал. Психологічні поради про надію, про віру в себе, в майбутнє прозвучали в її віршах.
І справді, світло горить не в дротах, а в таких людях, як Катерина, що своїм внутрішнім та поетичним світлом, посмішкою, порадою, творчістю підтримує, запалює людей, які потребують допомоги в цей важкий для України час. Саме ці слова подяки прозвучали в кінці зустрічі, яка залишила по собі приємний післясмак завдяки синергії, яка відбулась протягом спілкування.
Тож, третій день Тижня молодіжної книги завершився, подарувавши молодим читачам можливість відкрити для себе внутрішні світи класика української літератури, який жив і творив понад сто років тому, та нашої талановитої сучасниці.