У Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова з метою підвищення обізнаності про небезпеку мін та вибухонебезпечних залишків війни запропонували на платформі Zoom молоді, яка знаходиться під опікою Товариства Червоного Хреста України, урок-застереження «Просто про безпеку».
Бібліотекарі розповіли про Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування, який був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році. Говорили також про Міжнародну конвенцію щодо зменшення загрози для мирного населення від мін, яку ще називають Оттавською Конвенцією або Угодою про заборону мін, підписану у 1997 році, до якої приєдналися 163 держави у тому числі й Україна. Та зауважили, що, нажаль, не всі країни підписали цю угоду. Серед членів Ради Безпеки ООН, які не підписали Договір - Китай, Росія, США, Індія, Ізраїль, Північна та Південна Корея.
Під час заходу учасники дізналися про вибухонебезпечні предмети, про те, як уберегти себе та рідних від них і яких правил треба дотримуватись, якщо все ж таки стикнулися з таким предметом.
У молоді була можливість засвоїти правило трьох НЕ — Не чіпай! Не підходь! Не панікуй! Та дзвони 101! А експерти ДСНС, начальник групи піротехнічних робіт Василь Хміль та фахівчиня з питань навчання ризикам з протимінної діяльності Юлія Горленко познайомили з алгоритмом дій при зустрічі з вибухонебезпечними предметами.
Учасники дізналися про мобільний застосунок з мінної безпеки MineFree, завдяки якому можна переглянути мапу, де позначено потенційно небезпечні території згідно з даними ДСНС. Також можна отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об'єкту, ознайомитися з довідником ДСНС, де є фото й опис вибухонебезпечних предметів, та повідомити про виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів.
Фахівці книгозбірні впевнені, що отримані під час заходу знання допоможуть молоді захистити власне життя і вберегти близьких від біди.