Напередодні дня народження видатної української поетеси Лесі Українки фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели літературну екскурсію «Шляхами Лесі Українки: болгарські сторінки» для старшокласників ліцею № 6. Під час зустрічі учні здійснили віртуальну подорож до Болгарії, де видатна українська поетеса провела майже рік, і дізналися, який вплив цей період мав на її життя та творчість.
Леся Українка прибула до Софії у 1894 році, гостюючи в домі свого улюбленого дядька Михайла Драгоманова – відомого історика, публіциста, громадського діяча та професора Софійського університету. Саме в його будинку вона мешкала протягом перебування в Болгарії. Теплі та змістовні бесіди з Драгомановим, його погляди та знання справили величезний вплив на молоду поетесу, розширили її світогляд і зміцнили переконання щодо суспільної ролі митця.Старшокласники дізнались про улюблені місця Лесі Українки в Софії: біля будинку, де вона жила, Софійського університету, де викладав Драгоманов, театру, бібліотеки та інших пам’ятних місць.
Перебування в Болгарії стало важливим етапом у житті поетеси. Саме тут вона розпочала активну публіцистичну діяльність, пишучи статті на актуальні соціальні теми, а також створила цикл віршів «Невільничі пісні», які відображають її роздуми про боротьбу за свободу.
Захід допоміг учням краще зрозуміти взаємини Лесі Українки з її родичами, зокрема вплив Михайла Драгоманова, а також глибше усвідомити, як подорожі та спілкування з видатними особистостями формували її творчість.
Леся Українка не просто жила в Болгарії – вона черпала тут натхнення, яке знайшло відображення у її творах. Доторкнімося разом до її спадщини!