Напередодні 150-річчя від дня народження видатного офтальмолога, хірурга, науковця та гуманіста Володимира Петровича Філатова фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва імені Б.А. Лавреньова провели мандрівку в минуле «Кожна людина має бачити сонце…» на платформі Googlе meet. Студенти базового медичного коледжу мали змогу познайомитися з життєвим шляхом людини, яка присвятила своє життя боротьбі за зір мільйонів людей.
Володимир Філатов народився у 1875 році й ще з юних років мріяв про медицину. Він обрав фах офтальмолога та працював в Одесі, де згодом створив Інститут очних хвороб. Саме тут лікар здійснив свої найважливіші відкриття, серед яких метод трансплантації рогівки (кератопластика), який дав надію на повернення зору тисячам пацієнтів, метод «круглого стебла В.П. Філатова», еластотонометрія та розробки щодо використання тканинної терапії.
Під час заходу студенти з цікавістю дізналися про наукові досягнення Філатова та його внесок у світову медицину. Також вони отримали інформацію про його численних учнів, серед яких були майбутні видатні офтальмологи, що продовжили справу свого наставника. Його методи лікування стали основою сучасної офтальмохірургії, а його гуманістичний підхід до медицини залишається взірцем для лікарів усього світу.
Окрім медицини, Володимир Філатов мав ще одну пристрасть – живопис і літературу. Він писав вірші, займався художнім мистецтвом і навіть створював картини, знаходячи в цьому натхнення та відпочинок від складної роботи.
Захід став чудовою нагодою для майбутніх медиків замислитися над тим, що означає бути лікарем не лише за фахом, а й за покликом душі. Спадщина Філатова живе й сьогодні, нагадуючи, що кожна людина має право бачити сонце.