Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
23
24
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Відеосалон «Поезія війни херсонських митців»

11.11.2024

Сьогодні, 11 листопада 2024 року,  Херсон відзначає другу річницю визволення з-під російської окупації. 255 днів під тотальним тиском та репресіями за будь-який прояв українства херсонці мужньо трималися і протистояли ворогу, щодня доводили, що Херсон - це Україна.

Війна спонукала багатьох творчих людей акумулювати свій біль від пережитого у віршах, а поезію, народжену війною, називають Поезією Вільних.

У межах проєкту Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова «Погляд з історії» та вебпроєкту «Краєзнавчі відеознайомства» бібліотекарі запросили своїх користувачів - учнівську та студентську молодь Херсона, а також користувачів соцмереж  до відеосалону «Поезія війни херсонських митців». Бібліографи книгозбірні презентували новий власний відеоролик із циклу «Літературні читання».

Першими до відеосалону на платформі Google Class долучилися учні, студенти та педагоги херсонських навчальних закладів: гімназії № 14, ЗОШ № 53, вищого професійного комерційного училища, кооперативного економіко-правового фахового коледжу. А також старшокласники та вчителі ХЗВНК №11, для яких відеознайомство з воєнною лірикою херсонських митців відбулося на платформі ZOOM.

Насамперед згадали, як херсонці зустрічали українських військових 11 листопада 2022 року, як здіймали до неба українські прапори і не могли стримати сліз радості.

У поетичній частині літературного салону молодь переглянула відеодобірку ліричних творів херсонських літераторів, чиї вірші особливо на часі сьогодні. Власні вірші декламували поетки Альона Мовчан, Надія Теленчук і Тетяна Гладиш. Послухали зворушливі пісні про Херсон та окупацію на слова поетів-краян Олени Маляренко та Михайла Олійника, які вже давно лунають на різних онлайн-платформах.

Ці проникливі ліричні твори підкорюють серця не лише херсонців, а й людей з інших куточків України, які пережили російську окупацію або вимушені були поїхати з рідної землі. Молоді глядачі дізналися, що у кожного із митців є особиста історія війни, яку вони віддзеркалюють у своїх поезіях.

Кожен вірш, виплеканий під час таких страшних випробувань - це свідчення війни, що мала знищити українську ідентичність й обнулити нашу культуру. Але всупереч цьому Поезія Вільних звучить надпотужно і щиро.

Переглянути відеодобірку проникливих воєнних поезій херсонських майстрів слова можна на ютуб-каналі бібліотеки за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=cW_B7xNNfcI