До другої річниці визволення Херсона від російських окупантів Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провела патріотичний захід "Херсоне мій, ти все переживеш" для волонтерів Корабельної районної організації Товариства Червоного Хреста України, учасників розмовного клубу "Єдині" та всіх бажаючих.
На захід завітала Наталія Савицька - поетеса та авторка пісень, яка пережила окупацію, наразі живе в Херсоні та працює онлайн вчителем у Таврійському ліцеї Голопристанської громади. Вона зачитала декілька своїх поезій та виконала чимало пісень, які торкнулися душі кожного. Також привітала піснею та словами, що розчулили учасників заходу, начальниця Голопристанської міської військової адміністрації Світлана Лінник. Взяв участь у заході й херсонський письменник Валерій Кулик, який прочитав поезії, присвячені визволенню рідного міста.
Ірина Андрєєва - голова Корабельної районної організації Товариства Червоного Хреста України – висловила щирі слова подяки волонтерам за їхню складну, часом небезпечну роботу.
Бібліотекарі підготували для гостей книгозбірні декілька відеосюжетів про важливий день в історії нашого міста та книжкову виставку "Нескорене місто-герой", де зібрані твори таких письменників, як Альона Мовчан, Михайло Олійник, Ярина Чорногуз, Михайло Драпатий та інші.
Майстерня «Творчі» запропонувала учасникам майстер-клас з розпису тканинних серветок «Кавунові фантазії». Кавун був одним із брендів мирної Херсонщини, а тепер став символом боротьби за визволення півдня України. Його зображення можна побачити усюди – від бетонних укриттів на вулицях міста до поштових марок.
На початку майстриня розповіла присутнім про фарби, пензлі та маркери для малювання по тканині, види тканин, придатних для такої роботи. Також вона надала різноманітні варіанти малюнків, які кожен міг обрати за власним смаком та бажанням. «Кавунові фантазії» виявилися дійсно різноманітними та унікальними, а сам процес захопив усіх настільки, що забулися і навколишні негаразди.
Загалом зустріч в бібліотеці вийшла напрочуд емоційною: гості і плакали, і сміялися, разом співали пісні та займалися творчістю.
Кожен херсонець має свою історію часів окупації рідного міста й на власному досвіді знає, якою ціною нам дісталася свобода й незалежність, за яку й досі гинуть найкращі сини та доньки України, та якої зараз, нажаль, позбавлені наші співвітчизники по той берег Дніпра в Херсонській області. Але всі ми віримо в наших героїв і з нетерпінням чекаємо перемоги, яка неодмінно буде!