Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Дарунок від Британії: Story of Stories

26.08.2024

У 33-ю річницю Незалежності України, 24 серпня 2024 року, авторка книги «Навколо війни через 20 історій» («Around the war in twenty stories») британсько-українська письменниця Анна Шевченко зустрілася з героями історій книги.

Нагадаємо, у книзі зібрано 20 історій пересічних українців – від вчительки, яка веде уроки у бомбосховищі, і бібліотекарів, які переховували українські книги під час окупації Херсона, до чемпіонки кінного спорту, яка загубила коня у Бучі, і маленької дівчинки Мілани, яка ділиться останнім, що в неї є – цукеркою, яку вона везе з розбомбленого міста. За сприяння Держкомтелерадіо книгу безкоштовно надруковано у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» на Харківській книжковій фабриці «Глобус», яка входить до складу АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія». З Харкова в Лондон наклад видання доставили українські волонтери.

До спілкування онлайн долучилися заступник голови Херсонської ОВА Володимир Клюцевський, директорка Вікторія Лобзова  та заступниця директорки Тетяна Ігнатова Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.А.Лавреньова.

Надзвичайно важливо було почути думку британців щодо історій, їхнє розуміння, відчуття і мотивацію підтримки України і українців. Адже історії, описані в книзі, це розповіді не тільки про війну, а й про повсякденне життя звичайних українців під час війни, чому вони сміються, де знаходять сили, щоб працювати, любити і продовжувати жити далі. І ці почуття зрозумілі британцям.

Історії нікого не залишають байдужими - в цьому і є секрет успіху книги. Серед 20 історій відібрано і фінансово підтримано 7, одна з яких - розповідь "The Book" ("Книга") про нашу бібліотеку.  Завдяки  коштам, зібраним від реалізації книги, книгозбірня отримає комп'ютерну техніку  на суму майже 70 тис.грн. Наразі надійшла інтерактивна дошка, решта - в очікуванні.
Колектив бібліотеки висловлює щиру подяку авторці книги Анні Шевченко, британському народу за неоціненну допомогу та підтримку України.
Маємо ще приємну новину. Нині історії перекладаються українською мовою, тож з нетерпінням чекаємо нових презентацій вже в Україні.

X